Віталія Духневича - начальника ГУ Держгеокадастру у Дніпропетровській області - побили на робочому місці

Григорій Давиденко 08.02.2022 11891

Ця надзвичайна, небачена раніше в Дніпрі подія сталася в головному управлінні Держгеокадастру у Дніпропетровській області на вулиці Філософській, 39 А, 4 лютого. Медики констатували в постраждалого перелом кістки правої руки, струс головного мозку, забої. В. Духневич перебуває на стаціонарному лікуванні в клінічній лікарні № 16, у нього крутиться голова, нудота. За його інформацією, фізичний напад вчинила група підлеглих осіб, за попередньою змовою, гуртом увірвавшись до нього в службовий кабінет.

Атака в Києві вдалася

Того ж 4 лютого до Дніпра надійшов наказ заступника голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру А. Мірошниченка про звільнення з посади в. о. начальника Держгеокадастру у Д. о. Віталія Духневича. Вочевидь, циркуляр підштовхнув працівників, що не хотіли ніяких змін у заведених раніше порядках, до злочинних дій. Написаний він після голодування в Києві працівника                                                                                                                                                управління з питань учасників АТО Дніпро ОДА Віктора Байдачного та листа голови Ради ветеранів України В. Лагути.  У листі вимога: «впродовж тижня призначити службову перевірку фактів бездіяльності працівників Держгеокадастру у Д. о., відсторонити В. Духневича від роботи, інакше вдамося до інших акцій».

Чому Анатолій Мірошниченко перевиконав прохання, звільнивши В. Духневича навіть без службової перевірки? Це явно грубе порушення Кодексу законів про працю України, адже звільнення – найсуворіший захід до найманого працівника. Все має відбуватися поступово – спочатку попередження, потім догана і т. п. Це у разі, якщо дійсно є факти бездіяльності, а їх катма!

Попереднього начальника ГУ Держгеокадастру в Д. о. Дмитра Свердліна за торішнє резонансне надання Віталію Черв’яченку сотень гектарів ріллі та пасовищ, передачу у приватні руки більше тисячі гектарів ландшафтного заповідника «Приорільський» звільнили після численних скарг сотень обкрадених селян Магдалинівського та Царичанського районів. Віталій Духневич працює у ГУ Держгеокадастру Д. о. з 2017-го державним кадастровим реєстратором відділу інформаційного забезпечення державного земельного кадастру управління державного земельного кадастру. Чітко виконував посадові обов’язки, не піддавався на прохання Д. Свердліна не поспішати з певними реєстраціями. За що, після погроз направлення на роботу в Широківський район, був переведений ним у Солоне.

«Наведення ладу не всім сподобалося»

Порядність і принциповість допомогла В. Духневичу перемогти в конкурсі, і і згаданий А. Мірошниченко 8 грудня 2021 р. призначив його в. о. начальника ГУ Держгеокадастру в Д. о.  Ось як він пояснює свої перші кроки на посаді:

- Зіткнувся з великою відстрочкою відповідей на вхідну кореспонденцію, призначив трьох відповідальних, все налагодилося. Далі побачив, що група осіб умисно готує неправильні відповіді, не реагує на усні і письмові доручення. Їм не подобалося, що я організував надання адмінпослуг, ймовірно, вони мали корупційний інтерес. Частина працівників, яка сумлінно виконує обов’язки, отримувала погрози від сторонніх осіб, щоб не підтримували мене. Вони остерігаються за своє життя. На службовій парковці працівники К. Чередник, О. Жадан, М. Щоголєв ставили не задекларовані елітні авто, я скасував розпорядження про це попереднього керівництва і повідомив поліцію. Після цього їхні дії щодо захоплення влади в управлінні стали потужнішими. Ця група «по колу» ходила на лікарняний, аби не працювати. Пішли чутки, що незабаром Д. Свердлін повернеться, а з ним і «старі добрі часи». К. Чередник попередила мене, аби я не розслаблявся, бо зі мною може щось трапитися.

До мого кабінету 4 лютого увірвалися начальник юридичного управління О. Виноградов, Д. Місон, О. Єрохін, С. Тарасенко, Ю. Сиволоб та троє жінок. В грубій формі вимагали передачі цифрових електронних ключів. Потім накинулися і почали крутити руки, наносити удари. Прохав їх заспокоїтися, попередив, що все передам згідно із інструкцією. Після побиття вони забрали документи, без складення акта передачі. Повідомив про напад першого заступника голови Держгеокадастру України Анатолія Мірошниченка, викликав поліцію, котра приїхала не так швидко, як має бути.

 Земельна мафія Дніпра прагне «працювати» в звичних умовах?

Із 7 лютого 2022 року обов`язки начальника обласного Держгеокадастру виконує Катерина Чередник. Обставини свого несподіваного призначення на посаду вона відмовилася коментувати ЗМІ, посилаючись на те, що перебуває на лікарняному. Хлібороби Дніпропетровщини шоковані несподіваними змінами і нападом на державного чиновника, який почав класти край безладу в обласному Держгеокадастрі. Щойно фермер Володимир Кухліцький із Новомосковського району вчасно отримав оцінку землі в режимі онлайн. Як зауважують його побратими, до В. Духневича така послуга без хабара була неможливою. Надання адмінпослуг умисне затягувалося, аби «вижимати» з хліборобів останні соки.

- Несподіване звільнення і побиття Віталія Духневича є цинічною провокацією, зробленою з використанням Ради ветеранів як тарана, - коментує надзвичайні події в Дніпрі голова АФПЗ Дніпропетровської області Анатолій Гайворонський. – Земельна мафія Дніпра прагне і далі «віджимати» землі і тримати усіх хліборобів за джерело корупційного збагачення. Будемо домагатися поновлення на посаді В, Духневича і притягнення винних у його побитті до належної відповідальності. А також негайного проведення службової перевірки Держгеокадастром України діяльності ГУ Дерджгеокадастру в Д. о.

Розслідуванням резонансного групового побиття Віталія Духневича в момент звільнення займається Чечелівське районне відділення поліції ГУ НП у Дніпропетровській області.

 

 

 

Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Telegram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Коментарі (0)


Новини ОТГ