Зміна цін на пшеницю В Україні

Марина Бабич 18.05.2021 907

Після травневого звіту USDA різко опустив біржові ціни на пшеницю нового врожаю. Це призвело до тиску на ціни на фізичному ринку, який і так потерпав від низького попиту. Покупці не квапляться купувати на тлі високих цін пропозицій в очікуванні збирання врожаю країнами північної Африки, який обіцяє бути кращим, ніж торік.

За останні два тижні ціни на пшеницю старого та нового врожаю в Україні виросли на 20-25 $/т слідом за цінами на кукурудзу, проте наприкінці минулого тижня на тлі падіння ринків кукурудзи та пшениці знизилися на 5-10 $/т до 252-255 $/т для поставок у травні – червні та до 245-248 $/т для поставок у липні.

Через відсутність попиту на пшеницю старого врожаю ціни на неї не знижуються, оскільки їх підтримують високі котирування на новий врожай. Виробники суттєво збільшили обсяг пропозицій пшениці старого врожаю на тлі гарних опадів та покращення стану посівів.

За тиждень Україна експортувала 238 тис т пшениці, а загалом у сезоні – 15,4 млн т, що на 21% поступається торішнім темпам. До кінця сезону потрібно експортувати ще 2,1 млн т або 350 тис т щотижня, що буде складно зробити з огляду на низький попит.

У травневому звіті експерти Strategie Grains залишили прогноз виробництва м’якої пшениці в ЄС у 2020/21 МР на рівні 129,6 млн т, що на 8,5% перевищить показник минулого року – 119,4 млн т. Для Франції, внаслідок дефіциту опадів та приморозків, прогноз врожаю знизили на 0,5 млн т до 36,1 млн т, що все одно перевищить торішні 29,2 млн т. Скорочення виробництва у Франції буде компенсовано його збільшенням в Румунії завдяки сприятливій погоді. Прогноз експорту пшениці з ЄС у 2021/22 МР збільшили у порівнянні з оцінками квітня з 27,1 до 27,5 млн т.

Посіви м’якої пшениці, за даними Franceagrimerу, знаходяться у доброму або відмінному стані і залишилися на рівні 79%, проти 55% минулорічних.

У п’ятницю ринок французької пшениці оговтався від шоку, викликаного новим звітом USDA. Підтримку цінам надали нестабільна погода, яка може негативно вплинути на врожай у Північній півкулі до та під час збирання, а також посуха у Південній Америці, де зараз  сіють пшеницю.

Вересневі ф’ючерси на борошномельну пшеницю на MATIF виросли на 2 €/т до 218 €/т або 264,66 $/т.

На біржі в Чикаго у п’ятницю ціни дещо виросли завдяки спекулянтам, тоді як на інших майданчиках трейдери не знайшли чинників підтримки.

Липневі ф’ючерси мали таку динаміку:

– виросла на 2,11 $/т до 259,86 $/т м’яка озима SRW-пшениця в Чикаго,

– залишилася на рівні 241,68 $/т тверда озима HRW-пшениця в Канзас-Сіті,

– впала на 0,18 $/т до 272,17 $/т тверда яра HRS-пшениця в Міннеаполісі.    

Стан посівів продовжують покращувати рясні опади в країнах Північної півкулі, особливо у США та Франції, що знижує біржові котирування.

 


Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Telegram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Коментарі (0)


Новини ОТГ