60 -70 гривень за літр пального - це мародерство

За матеріалами інтернет-видань 15.05.2022 321

За даними Міністерства економіки України, в травні Україна  отримає 350 тисяч тонн палива з абсолютно нових логістичних маршрутів.  Для цього Уряд вжив комплекс невідкладних дій.
Так, в березні-квітні 2022 року були впроваджені заходи, які дозволили збільшити добовий обсяг ввезення палива з ЄС з 4 тисяч тонн до 12 тисяч тонн на добу:

  •  скасовані дозволи на в’їзд автоцистерн для доставки палива в Україну;
  •  забезпечена можливість приймати паливо в портах Дунаю;
  •  внесені зміни до механізму цінового регулювання вартості пального;
  • забезпечене позачергове оформлення палива на кордонах з боку митниці та прикордонної служби.

 

“Завдяки цьому залізницею почали завозити до України в 5 разів більше пального. У березні завезли 35 тис тонн, у травні очікуємо 180 тис тонн. Автомобільне завезення зросло в 15 разів - з 5 тис до  85 тис тонн. Річковий транспорт тепер перевозить в 5 разів більше пального порівняно з березнем - з 4 до 22 тис тонн”, - пояснила перша віце-прем’єр-міністр - міністр економіки Юлія Свириденко.
 

Також є домовленість про початок реверсу пального трубним транспортом з Угорщини. Україна отримала підтвердження на імпорт 35 тисяч тонн на місяць, з потенційним збільшенням до 50 тис. тонн. Тим часом, на митниці запустили окрему зелену смугу для бензовозів з Польщі. Це дозволить потенційно збільшити пропуск з 110 до 200 одиниць на добу.

За уточненим прогнозом в травні очікується споживання 300 тис. тонн дизелю та 120 тис. тонн бензину. Такий обсяг імпорту вже законтрактований українськими мережами.

“Водночас ми бачимо, що окремі недобросовісні оператори ринку ставлять ціни більші за гранично допустимі – 60, 65 та навіть 70 гривень за літр. В країні йде війна, і ми розцінюємо таку цінову спекуляцію як мародерство. Уряд надав повноваження обласним військовим адміністраціям здійснювати контроль за встановленням цін. Будемо жорстко реагувати на подібні факти відповідно до вимог воєнного часу”, - наголосила Юлія Свириденко.
 


Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Telegram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я
Новини ОТГ