А кому досі не ясно, що на злодієві завжди шапка горить? Це ми про те, що росія ну дуже розгнівалася на Ізраїль, котрий наче «піддався тиску України» в ситуації з краденим нею зерном на окупованих територіях.
Росія звинуватила ізраїльську владу в тому, що вона піддалася тиску України у суперечці щодо партії зерна, яку минулого місяця не дозволили розвантажити в одному з ізраїльських портів. Про це пише Reuters.
Україна заявляє, що це зерно було викрадене Росією з окупованих територій.
У заяві російського МЗС відкинули, як там висловилися, «абсурдні та безпідставні звинувачення української сторони».
«Москва шкодує про цей крок, який очевидно було зроблено під тиском Києва», — йдеться у заяві.
Там додали, що це «суперечить задекларованій ізраїльською владою відданості підтримці російсько-ізраїльського економічного співробітництва і загрожує власній продовольчій безпеці Ізраїлю».
В Україні тоді заявили, що відмова від приймання цього вантажу є позитивним сигналом, який свідчить про ефективність правових і дипломатичних дій Києва.
- Ізраїль 12 квітня 2026 року дозволив російському балкеру ABINSK (IMO: 9303869) розвантажити понад 43,7 тис. т пшениці, яка була незаконно вивезена з тимчасово окупованих територій України.
- Ізраїль не затримав ABINSK, хоча Україна просила про це.
- 26 квітня стало відомо, що до ізраїльського порту Хайфа наближається судно PANORMITIS із партією зерна, яка може походити з окупованих територій України. На борту — понад 6,2 тис. т пшениці та 19 тис. т ячменю.
- 30 квітня компанія-імпортер Zenziper оголосила про відкладення розвантаження партії пшениці на PANORMITIS та повідомила, що постачальник буде змушений знайти інше місце призначення для вантажу. Після заяви імпортера російське судно Panormitis покинуло узбережжя Ізраїлю.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я
