Альтернатива обсягам експортної агропродукції з України відсутня

За матеріалами інтернет-видань 06.05.2022 501

За словами першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцькго, Україна постачала 10 % світового експорту пшениці, понад 15–20 % ячменю, більше 50 % соняшникової олії. Із України в середньому експортувалося 50 млн. тонн с/г продукції. У рекордні роки цей показник доходив навіть до 65 млн. тонн.

"Сьогодні немає можливості знайти альтернативу таким обсягам та замінити нашу продукцію. Це неможливо зробити фізично, навіть у  перспективі найближчих 3–5 років», – підкреслив Тарас Висоцький.

Як публікує 6 травня Мінагрополітики, у зв’язку з блокуванням портів Одеси та Миколаєва Україна сьогодні може експортувати 15–20 % від довоєнних показників. Це уже призвело до суттєвого зростання цін на с/г продукцію та її фізичного дефіциту по всьому світу, особливо в державах Близького Сходу та Північної Африки.  

За словами Тараса Висоцького, Уряд працює над розширенням фізичного експорту через альтернативні шляхи. Приміром, у квітні було експортовано в 4 рази більше продукції , ніж у березні. А в травні є можливість ще збільшити експортні показники.
 


Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Telegram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я
Новини ОТГ