Фахівці назвали типові помилки аграріїв у захисті культур

За матеріалами інтернет-видань 02.07.2021 200

mota_ru_00830111-e1464452503624

Яка комбінація препаратів перетворить бакову суміш із ліків на отруту? Найчастіші та найсерйозніші помилки в системах захисту в рамках панельної дискусії Дня поля «Технології захисту -2021» на полігоні аграрних інновацій Digital Field озвучили фахівці хімічних та насіннєвих компаній, пише agronews.ua.

«Якщо ми говоримо бакові суміші – то найбільша помилка є в тому, що ми хочемо комбінувати все і одразу. Наприклад, типова помилка на пшениці:  в баковій суміші поєднуються гербіциди, ріст-регулятор, фунгіцид і ще дається мікродобриво зверху. Після такого пшениця, як мінімум без проявів фітотоксичності зупиняється в рості на декілька днів», – зазначив Ігор Бучинський, менеджер із пошуку агрономічних рішень по гербіцидах й інсектицидах Східній Європі компанії «Байєр».

Ще одну поширену помилку назвав Олександр Астраханцев, директор із маркетингу «Лімагрейн Україна»: «Зверніть увагу, що гербіцид Express® ні в якому разі не можна змішувати з грамініцидами. Начебто всі знають, але постійно виникають проблеми: не встигли – дамо разом: все буде добре. Не буде. Самі виробники гербіциду , компанія FMC, кажуть, що потрібно як мінімум 5, а краще 7 днів, між внесенням Express® і будь-якого грамініциду».

Та й, у цілому гербіциди, створені під виробничі системи, не можна поєднувати з іншими препаратами – на цьому наголосив Віталій Брашован, менеджер із розвитку агротехнологій Північно-Східного бізнес –регіону LNZ Group: «Звертайте увагу на технологічні продукти. Наприклад, на соняшнику є технології Express® та Clearfield®. При використанні спеціалізованих гербіцидів не додавайте до них інші продукти. На моїй практиці таке було на євролайтинговому соняшнику. Взяли Євро-Лайтинг®, приїхали до поля, агроном каже: «Треба ще бор дати: я мав його дати на другій парі – не встигаю, а соняшник переростає, бур’яни переростають…». Додав бор. Минає два дні – поле чорне стоїть: спалили соняшник, тільки додавши до Євро-Лайтингу® бор. Також акцентую увагу на додаванні інсектицидів, зокрема фосфор-органічних: на компот із 5-7 продуктів вони реагують непередбачувано. Дуже попрошу: не додавайте амінокислоту до гербіциду. Ця сполука взагалі незрозуміло як може працювати».

Правильний порядок змішуваності препаратів також може вберегти від небажаних наслідків. «Порядок змішуваності препаратів: спочатку важкі порошкові, останні – водні розчини. Кожен окремо: заправили, перемішали й пішов наступний. Тоді ви уникнете фітотоксичності, забивання фільтрів й інших проблем», – нагадав Геннадій Ковальов, керівник групи з технологічних і демонстраційних дослідів «Август-Україна».

Також фахівці наголосили, що важливо правильно розрахувати час і технічні можливості, адже терміни для внесення ЗЗР – стислі.

Довідка: Digital Field — перший в Україні онлайн демополігон аграрних інновацій, створений за ініціативою AgriLab у 2020 році. Це — дослідницький проєкт, спрямований на пошук шляхів оптимізації собівартості виробництва та збільшення врожайності за допомогою сучасних технологій. У 2021 році у межах проєкту закладено 12 демополігонів із різними технологіями посіву, системами живлення та захисту культур. Партнерами Digital Field 2021 стали Amazone, LNZ Group, Binfield, Bayer, KWS, Limagrain, RAGT semences, AGCO, Precision Planting, Kverneland, DEFENDA, FENDT, Drone UA, компанії «Август-Україна», «Альбіон», «АБА АСТРА», «Агротерра».


Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Telegram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Коментарі (0)


Новини ОТГ