Гольфстрім і інші течії сповільнилися: вчені розповіли про наслідки

За матеріалами інтернет-видань 06.08.2021 72

Атлантична меридиональная циркуляція знаходиться в ослабленому стані вже як мінімум століття. Це говорить про те, що глобальний "конвеєр течій" почав втрачати стабільність і близький до колапсу. Про це заявила кліматолог Ніклас Бурс, повідомляє РБК-Україна , посилаючись на журнал Nature Climate Change .

"Конвеєр течій" вчені називають систему взаємозалежних глибинних потоків, які переносять воду практично по всьому Світовому океану. Кліматологи підозрюють, що в минулому цей кругообіг працював інакше.

Саме через це приблизно 2,6 млн років тому міг початися льодовиковий період . На думку багатьох дослідників, в той час "конвеєр течій" був сильно ослаблений або взагалі перестав працювати, в результаті чого полюса замерзли, і льодовики стали наступати на помірні широти.

Недавні спостереження океанологів і кліматичні моделі показують, що в останні десятиліття AMOC значно сповільнилася. Однак поки вчені не можуть сказати, коли саме почався цей процес і з якою швидкістю він іде. Багато дослідників вважають, що ці зміни відбулися відносно недавно в результаті потепління вод Атлантики і прискорення танення льодовиків Арктики і Гренландії. Вчені припустили, що "конвеєр течій" сповільнюється як мінімум з 1880 року і при цьому він став значно більш нестабільним.

"Я не очікував, що тих надлишків прісної води, які потрапили в Атлантику за минуле століття, вистачить для того, щоб так сильно поміняти характер руху Атлантичного меридионального кругового течії. Ми повинні терміново переглянути всі моделі з урахуванням зібраних нами відомостей для розуміння того, наскільки критичною є ситуація ", - сказав кліматолог.


Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Telegram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Коментарі (0)


Новини ОТГ