Історія потребує правди, а не фальсифікацій і брехні, - підполковник ЗСУ Олег Тягнибок

За матеріалами інтернет-видань 23.06.2026 83
   Оскільки я є діючим військовим і не маю права давати політичні оцінки тим чи іншим подіям, однак, зважаючи на значний резонанс, все ж мушу відреагувати на наростаючу істерію навколо “білого орла” серією історичних дописів про звірства польської армії крайової проти мирного українського населення. Це часто замовчувана і невідома сторінка нашої трагічної історії для багатьох українців.
    Олег Тягнибок, підполковник Збройних сил України, командир батальйону безпілотних систем «Дике поле» у складі 128-ї Окремої важкої механізованої бригади (ОВМБр), екснардеп трьох скликань ВР, сторінка ФБ.
   Перебуваючи у лікарні після поранення та контузії і, відповідно, маючи час на аналіз і пошуки, натрапив у багатьох авторитетних джерелах на фото спаленого поляками українського села Сагринь, на якому – охоплені вогнем хати села Сагринь на Холмщині (Люблінське воєводство). У ніч із 9 на 10 березня 1944 року Сагринь спалив підрозділ польського партизанського формування – Армія крайова, було знищено понад 1000 (!) мирних українців.
   Яким же було моє здивування, коли це саме цю світлину я побачив сьогодні в етері польського інформаційного телеканалу polsatnews.pl Polsat News, але вже з коментарем, що це нібито фотодоказ, як "УПА мордувало поляків" (на фото вгорі).
   На жаль, це вже далеко не вперше, коли польські реакційні кола вдаються до відвертої брехні та маніпуляцій. Всі ми добре пам'ятаємо сумнозвісне фото задушених дітей, вбивство яких багато років поляки, і особливо московити, цинічно приписували українцям. Хоча правда зовсім інша: власних дітей у 1923 році в стані божевілля задушила польська ромка Маріанна Долінська.
   Історія потребує правди, а не фальсифікацій і брехні. Тимчасові політичні дивіденди, спроби спекулювати на трагедіях минулого та страх, що Україна після перемоги над московитами стане потужним геополітичним гравцем у Східній Європі, не варті того, щоб зруйнувати стосунки між нашими народами на десятиліття вперед. Особливо перед загрозою одвічного спільного ворога – рашистів.
   Закликаю до поваги та історичної чесності!
москва впаде!💥
Слава Україні!  
Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ