Метеорологи в Антарктиді зафіксували новий рекорд температури

За матеріалами інтернет-видань 10.02.2022 266

За даними Національного антарктичного наукового центру, цього тижня на станції «АКАДЕМІК ВЕРНАДСЬКИЙ» зареєстрований температурний рекорд + 12,7 С°. Як зазначає Олександр Надточій, метеоролог 26-ї УАЕ, попередній рекорд становив +11,7 С° і був зафіксований 1985 року. Водночас аномальні температури були відзначені й на інших антарктичних станціях на острові Кінг Джордж, що розташований північніше «Вернадського».

На думку науковців, різке потепління спричинили «атмосферна ріка» і «гірський фен».

«Атмосферна ріка» – це вузька смуга з високою концентрацією атмосферної вологи, яка швидко перенесла теплі маси повітря та вологи з тропіків в Антарктиду. Ефект «гірського фену» – це сильний теплий вітер з гір. У той час, коли на нашій станції був зареєстрований температурний рекорд, сила вітру була досить висока – 27,9 м/c. Причиною розвитку цього ефекту є утворення опадів над горами (від чого повітря втрачає вологу і нагрівається). Оскільки внаслідок посилення глобального потепління очікується збільшення кількості опадів в полярних районах, то і інтенсивність фенів надалі посилюватиметься.

Такі температурні рекорди є одним зі свідчень зміни клімату. Нагадуємо, що в грудні на станції був зафіксований інший рекорд – висота снігового покриву сягнула 3 м.

Теги: Погода

Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Telegram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я
Новини ОТГ