МОЖНА СТВЕРДЖУВАТИ, ЩО РОСІЯ НАРЕШТІ ПОЧИНАЄ «ЛАМАТИСЯ»

За матеріалами інтернет-видань 27.10.2025 417

Наростання економічної кризи в Росії, що стала наслідком затяжної війни проти України, загострило внутрішню напругу та посилило побоювання Путіна щодо можливої спроби перевороту. Як зазначає The Telegraph, дедалі глибші фінансові проблеми і невдоволення населення змушують Кремль діяти в умовах зростаючої нестабільності.

На тлі зниження ділової активності, нових санкцій ЄС і США, а також стрімкого зростання державного боргу, у російській економіці дедалі чіткіше вимальовуються ознаки рецесії. Міністр економічного розвитку Максим Решетников визнав, що країна перебуває на межі економічного спаду. За розрахунками Мінфіну РФ, бюджетний дефіцит у 2025 році може сягнути 5,7 трлн рублів (2,6% ВВП) — це у п’ять разів більше, ніж передбачалося. Водночас резерви Фонду національного добробуту скоротилися більше ніж удвічі — з 10 до 4,2 трлн рублів.

Кремль намагається перекрити фінансові втрати за рахунок підвищення податків, але інфляція, яка за період війни вже перевищила 40% навіть за офіційними даними, знищує купівельну спроможність росіян. Бізнес зупиняється через високі кредитні ставки, а інвестори виводять капітали, побоюючись подальших економічних обвалів.

Додатковим ударом стали нові санкції, запроваджені президентом США Дональдом Трампом проти російських нафтових гігантів «Роснафти» та «Лукойлу» через відсутність реальних зрушень у питанні України. Внаслідок цього Китай та Індія — головні покупці російської нафти — скоротили обсяги імпорту, що різко зменшить валютні надходження до бюджету.

«Росія вперше за кілька років справді відчула економічний біль», — наголосив аналітик Chatham House Тімоті Еш. На його думку, у Кремлі наростає паніка, а найближче оточення Путіна намагається відвернути увагу суспільства, поширюючи тези про «зовнішню змову Заходу» й «спробу розколоти Росію».

Політологиня Анджела Стент із Джорджтаунського університету зазначає, що нинішня нервозність російського керівництва має під собою ґрунт — Путін уже пережив спробу військового заколоту. Йдеться про події червня 2023 року, коли засновник ПВК «Вагнер» Євген Пригожин повів свої сили на Москву. Хоча бунт тоді було зупинено, а його організатор загинув невдовзі після цього, подія продемонструвала вразливість системи влади, побудованої на страху та силовому контролі.

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ