Ринок соняшника у стані невизначеності, - SPIKE BROKERS

За матеріалами інтернет-видань 16.05.2025 91
Ринок соняшника у стані невизначеності, - SPIKE BROKERS

КУКУРУДЗА
Зниження активності українських трейдерів, які раніше сформували достатні запаси, а також слабка торгова активність з боку покупців на зовнішньому ринку продовжують чинити тиск на внутрішній ринок. У результаті ціни на кукурудзу продовжили зниження. Старий урожай у портах Одеси подешевшав до 228–232 $/т DAP.
Новий врожай торгувався на рівнях 200–202 $/т DAP. Спред між ними залишається на досить високому рівні – близько 30 $/т.
Проте різке падіння цін призвело до скорочення пропозиції – аграрії почали стримувати продажі, що може обмежити подальший ціновий спад.

ПШЕНИЦЯ
На внутрішньому ринку України основним драйвером попиту на пшеницю старого врожаю залишаються переробники. Вони зберігають стабільну закупівельну активність та пропонують премію за поставки безпосередньо на заводи порівняно з портовими цінами.
Водночас в портах Одеси ціни на старий врожай продовжують знижуватися на фоні обмеженого попиту з боку трейдерів, які все активніше переорієнтовуються на новий урожай.
 СОНЯШНИК
Ринок у стані невизначеності. Фермери утримуються від укладання форвардних контрактів на соняшник нового врожаю через погодні ризики та відсутність цінових стимулів. Переробники, очікуючи на зростання виробництва в новому сезоні, не поспішають підвищувати ціни й утримуються від активних закупівель. Новий врожай соняшнику торгується в межах 530–540 $/т з ПДВ, залежно від вмісту олії та регіону поставки.
Премія на високоолеїновий сегмент знижується – спред вже скоротився з 100$ місяць тому до 50$.

 РІПАК
Ріпак нового врожаю торгувався на рівні 505–510 $/т на базисі DAP порти. Аграрії продовжують утримуватися від активного укладання форвардних контрактів через погодні ризики та занепокоєння щодо стану посівів, попри збереження високого попиту.

 СОЯ
Американська та бразильська соя продовжує надходити на ринок, підтримуючи високу пропозицію й тиск на ціни. В таких умовах покупці не бачать підстав для підвищення закупівельних цін, що обмежує можливості українських експортерів.

 

 

SPIKE BROKERS

 

 

Теги: AGROОТГ
Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ