Служба безпеки України здійснила безпрецедентну спецоперацію та викрила «топщура» у власних лавах. Посадовець Антитерористичного центру СБУ, який працював на фсб, не лише не завдав шкоди українській безпеці, а й став знаряддям у контррозвідувальній грі.
Про це інформує Служба безпеки України, пише "АрміяІнформ".
За словами голови СБУ Василя Малюка, операція «Щур» дозволила не просто виявити зрадника, а й використати його для дезінформації ворога. Впродовж усього часу перебування під наглядом агент передавав фсб дані, які були ретельно підготовлені українською спецслужбою. Окупанти отримували інформацію, яка мала правдоподібний вигляд, але працювала проти них.
«Ми цілодобово контролювали кожен його крок, усі контакти, спілкування та переписки. Він буквально жив під наглядом наших спецслужб», — зазначив Василь Малюк.
Однак, крім агентурної діяльності, «кріт» мав і родинну підтримку в особі батьків, які відкрито виправдовували агресію рф. СБУ вже готує їм підозри за статтею 436-2 Кримінального кодексу України.
Слідство з’ясувало, що посадовець був завербований у 2018 році у Відні. Після тимчасової «консервації» його повторно активували в грудні 2024-го, коли він почав передавати ворогу секретні дані. Проте всі ці дії були під контролем українських спецслужб.
Разом із «топщуром» було викрито всю агентурну мережу фсб, а також встановлено його куратора — Юрія Шаталова. Під час операції виявили й приховану конспіративну квартиру, мобільний зв’язок для передачі інформації та інші докази зради.
Посадовцю оголошено підозру за держзраду (ст. 111 ККУ), йому загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна. Справа перебуває під контролем Офісу Генерального прокурора України.
СБУ наголошує: очищення власних лав від зрадників триває, і жоден агент фсб не залишиться непоміченим. Ворог може бути впевненим лише в одному — на нього чекає пастка.