#ШахрайГудбай

За матеріалами інтернет-видань 15.02.2022 179

Як повідомило Міністерство внутрішніх справ України, вже вдруге кіберполіція стала співорганізатором інформаційної кампанії #ШахрайГудбай.

Проект об’єднав близько 80 партнерів – це Нацбанк, Департамент кіберполіції Нацполіції, ЄМА, банки, платіжні системи, мобільні оператори, інтернет-магазини, поштові служби, обласні державні адміністрації та інші. Інформаційна кампанія триватиме впродовж наступних трьох місяців в усіх регіонах України.

За словами начальника відділу протидії злочинам у сфері комп'ютерних систем Департаменту кіберполіції Євгенія Дороганова, найпоширеніші сценарії шахрайства за минулий рік: продаж неіснуючих товарів, псевдовиграші, телефонні шахрайства, фішингові ресурси для привласнення грошей або збору персональних даних, заволодіння грошима під приводом надприбутків та прохання знайомих про допомогу у соціальних мережах. У цілому за минулий рік кіберзлочинці ошукали громадян більше, ніж на 193 мільйони гривень.

Так, упродовж 2021 року кіберполіції вдалося задокументувати злочинну діяльність та скерувати до суду більше 2000 кримінальних проваджень, що стосуються саме інтернет-шахрайства, до вчинення яких були причетні 422 зловмисники. Також в роботі на даний час перебуває більше 6600 проваджень. До речі, саме шахрайські дії в Інтернет мережі становлять майже 70% від усіх звернень, які надходять до кіберполіції.

Водночас, за інформацією Нацбанку, рівень збитків від незаконних дій з платіжними картками в загальному обсязі всіх таких операцій залишився відносно низьким. Минулого року на мільйон гривень видаткових операцій із використанням платіжних карток на незаконні дії чи сумнівні операції припадало 65 гривень, що незначно перевищує показник 2020 року, що становив 48 гривень.

За словами Євгенія Дороганова, інтернет-зловмисники щоразу вдосконалюють свої схеми, або ж вигадують нові.

«Знання основних правил кібергігієни мінімізує ризики постраждати від злочинних дій хакерів чи інтернет-шахраїв», – наголосив Євгеній Дороганов.


Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Telegram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я
Новини ОТГ