У Кам»янському мати прикувала ланцюгом семилітнього сина до опалювальної батареї
У Кам'янському на Дніпропетровщині правоохоронці розслідують факт жорстокого поводження з семирічною дитиною. За даними слідства, 38-річна жінка прикувала свого сина металевим ланцюгом до батареї.
Про це повідомили в обласній прокуратурі.
За даними правоохоронців, 24 червня під час планової перевірки умов проживання родини працівники ювенальної превенції спільно зі службою у справах дітей виявили хлопчика, прикутого до батареї. Як розповіла дитина, на ланцюгу вона перебувала з попередньої доби.
"Родина перебуває на обліку служби у справах дітей з 2025 року як така, що опинилася у складних життєвих обставинах. Через зловживання алкогольними напоями жінка неодноразово притягувалася до адміністративної відповідальності. Батько дитини участі у її вихованні не бере та зв’язку з родиною не підтримує", — йдеться у повідомленні прокуратури.

Слідчі відкрили кримінальне провадження за частиною 1 статті 127 Кримінального кодексу України. Матері дитини може загрожувати до шести років ув'язнення.
Наразі хлопчика вилучили з небезпечних умов проживання та влаштували до центру соціально-психологічної реабілітації.
Правоохоронці встановлюють усі обставини події.
Що про родину кажуть сусіди та як ситуацію коментують у службі у справах дітей
Сусідка родини анонімно розповіла Суспільному: матір вже позбавляли батьківських прав.
"Вона живе сама з дитиною. На першу дитину вона була позбавлена батьківських прав. По моєму, це про все каже", — сказала вона.

Місцеві жителі розповіли Суспільному, де саме мешкає жінка. Кореспонденти намагалися поспілкуватися з людьми, які були у вказаній квартирі, але там відмовилися від коментарів.
Начальниця відділу з питань захисту прав дітей служби у справах дітей Кам'янської міської ради Юлія Кільчинська у коментарі Суспільному повідомила, що інформації про позбавлення жінки батьківських прав щодо старшої дитини у службі немає, хоча відомо, що старша дитина в неї є.
"Відомо, що дитина в неї старша є, а такої інформації, чи позбавлялася вона чи ні, в службі немає. В нас дитина (молодша — ред.) перебуває на обліку служби з 3 листопада 2025 року. Дитина в нас перебуває на обліку як така, що опинилася в складних життєвих обставинах та самостійно залишає місце постійного проживання. Це було вперше, що вона таке зробила", — сказала Юлія Кільчинська.

Посадовиця зазначила, що перевірки умов проживання проводили раз на два місяці, однак до останнього візиту підстав для вилучення дитини не було. За її словами, 24 червня під час планової перевірки працівники ювенальної превенції виявили хлопчика, прикутого металевим ланцюгом до батареї.
"Виявили, що мати дитини прикувала сина до батареї. При цьому на тілі хлопчика ніяких телесних ушкоджень не виявлено. Дитину було направлено у більш безпечне місце — до центру соціально-психологічної реабілітації для дітей Кам'ятської міської ради. Така ситуація, хочу зазначити, сталася вперше. Такого раніше не було", — зазначила вона.
За словами посадовиці, мати пояснила свої дії тим, що мала йти на роботу та боялася, що син знову піде з дому.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

