У Нікополі шахраї за минулі два тижні ошукали 30 людей
У Нікополі Дніпропетровської області поліція щодень фіксує ошуканих людей. Вони стали учасниками шахрайських схем і позбулися своїх власних заощаджень. Втім, внаслідок своєї ж необізнаності. Лише за останні два тижні на лінію «102» звернулось близько 30 осіб, яких обікрали шахраї. Повідомила Поліція Дніпропетровської області.
Так, 10 липня слідчі відділення поліції № 1 Нікопольського РУП відкрили кримінальне провадження та розпочали розслідування за фактом шахрайських дій, пов’язаних з продажем товарів через Інтернет. Шахрай на одному з сайтів розмістив оголошення про продаж дитячого ліжка - взяв передплату за товар та зник з грошима, ошукавши потерпілу жінку на суму 1600 гривень.
7 липня до поліції звернулась жінка з повідомленням про банківське шахрайство. В одному з месенджерів їй надійшло повідомлення начебто від працівників банку про те, що виникли проблеми її карткою. Щоб вирішити її, треба перейти за посиланням, ввести дані картки та пароль. В результаті з рахунку потерпілої було списано майже 30 тисяч гривень.
Поліцейські роздають людям інформаційні листівки та нагадують основні види шахрайських схем :
- дзвінки від «представників банку»
- «ваш родич у біді»
- продаж дешевих товарів «з рук в руки»
- виграш призів (авто, побутова техніка)
- соціальні виплати під час війни
Щоб не стати жертвою шахраїв треба:
- не повідомляти дані свої банківських карток,
- не диктувати коди з повідомлення, що надійшло з невідомого номеру або навіть банку;
- не переходити за посиланням під виглядом соціальних виплат;
- не оплачувати товари у неперевірених продавців або інтернет-магазинах, а обирати післяплату.
У разі, якщо вас ошукали - одразу повідомляйте на лінію «102» та звертайтесь до кіберполіції.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я