Уряд планує посилити контроля за ГМО

За матеріалами інтернет-видань 05.08.2021

Кабінет міністрів України на засіданні 4 серпня схвалив євроінтеграційний законопроект, який передбачає посилення державного контролю за використанням ГМО та обігом ГМ-продукції. Також схвалено законопроект, яким передбачено посилення відповідальності за порушення у сфері поводження з ГМО та створення більш ефективних превентивних механізмів запобігання таким правопорушенням.

«Підтримка цих законопроектів і їх подальша реалізація сприятиме створенню прозорих правил ведення бізнесу щодо поводження з ГМО та посилить державний контроль у цій сфері, передбачається визначення чітких процедур і механізмів щодо поводження з ГМО, вимог до маркування ГМ-продукції, що не дозволять вводити споживачів в оману. Також для запобігання правопорушенням у цій сфері пропонується посилити відповідальність та збільшити розмір штрафів», — зазначила заступниця міністра економіки.

Серед нововведень законопроекту щодо державного регулювання у сфері ГМО передбачається: розмежувати повноваження органів державної влади з метою усунення дублювання функцій у сфері поводження з ГМО; удосконалити систему оцінювання ризиків ГМО щодо можливого впливу на здоров’я людини та навколишнє природне середовище; запровадити європейські механізми державної реєстрації ГМО; удосконалити вимоги до маркування ГМ-продукції та запровадити правила щодо її простежуваності; посилити державний контроль у сфері поводження з ГМО, а також встановити відповідальність за порушення законодавства у цій сфері.

Відповідно до законопроекту щодо посилення відповідальності у сфері поводження з ГМО передбачається: збільшення розміру санкції у вигляді штрафу в залежності від виду порушення до рівня: для громадян – від 3 400 до 5 100 грн (на сьогодні – від 85 до 136 грн); для посадових осіб – від 3 400 до 17 000 грн (на сьогодні – від 119 до 170 грн); створення більш ефективних превентивних механізмів запобігання правопорушенням у сфері поводження з ГМО.

 

Коментарі (0)


Новини ОТГ