В Кіровоградщині вогонь випалив 75 га лук

За матеріалами інтернет-видань 14.03.2024 529

7

    У цьому році в Кіровоградській області під час займання сухої трави, сміття та очерету вигоріло 74,4 гектара землі, розповіла Суспільному речниця Служби надзвичайних ситуацій в регіоні Оксана Мачак, пише agronews.ua.

   За словами директора обласного департаменту екології В’ячеслава Дубровського, внаслідок спалювання трави гинуть тварини, а родючість ґрунтів відновлюється лише упродовж п’яти-шести років.

За аналогічний період минулого року вигоріло понад 40 гектарів землі, говорить Оксана Мачак.

   За останню добу вогонь знищив майже 13 гектарів. Пожежі були в усіх чотирьох районах області. Наймасштабніша – біля села Високі Байраки Великосеверинівської громади Кропивницького району. Там рятувальники загасили займання на 2,5 гектарах сухої трави та чагарників та 400 квадратних метрах очерету.

   На вулиці Бочковського в обласному центрі загорілося 50 квадратних метрів сухої трави, а від неї спалахнула машина, припаркована на узбіччі.

   Два дні тому рятувальники загасили 36 займань у природі. Вогнем знищено майже 13 гектарів землі.

“Спалювання сухої рослинності навесні вбиває живу природу, що тільки-но починає відроджуватися після зимових холодів, — говорить Оксана Мачак. – Істоти, для яких поля та ліси є домівкою, опиняються у пастці та масово гинуть. Це свідоме вбивство живої природи, за яке доведеться відповідати”.

   У цьому році рятувальники виписали чотири протоколи за спалювання сухої трави.

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ