В Україні найближчим часом запустять електронні земельні аукціони

За матеріалами інтернет-видань 30.09.2021 235

Кабінет Міністрів України схвалив проект постанови, яка регламентує проведення електронних аукціонів для продажу земельних ділянок і набуття прав користування ними – оренди, суперфіцію, емфітевзису,  а отже і зовсім скоро в Україні вже на практиці почне діяти новий формат для земельних торгів –  електронний аукціон, розповів міністр агрополітики Роман Лещенко.

«Цей документ фіналізує всі технічні та правові питання, які були необхідні для запуску електронних аукціонів в Україні. І ми можемо констатувати, що земельні торги застарілого формату відійшли в історію», – зазначив Роман Лещенко.

Раніше учасникам потрібно було бути на торгах фізично,  постановою передовсім регламентуються технічні вимоги до підготовки та проведення земельних аукціонів. Йдеться і про оприлюднення їх результатів, визначення розміру, порядку та строків сплати. А також про порядок реалізації переважного права купівлі земельної ділянки у власність у разі продажу її через електронний аукціон, технічні вимоги до проведення повторних торгів, порядок функціонування та адміністрування електронної торгової системи відповідно до Земельного кодексу України.. Інформація про такі аукціони завжди була малодоступною, їх проводили без реальної конкуренції, а вигравали «свої люди».

Відтепер участь в електронних аукціонах зможе взяти кожен, хто має доступ до Інтернету. Торги відбуватимуться на спеціальній платформі Prozorro, що належить до сфери управління Міністерства економіки, яке й буде відповідальним за забезпечення функціонування електронної торгової системи.


Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Telegram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Коментарі (0)


Новини ОТГ