В Україні з'явиться фонд для підтримки кредитування малих аграріїв

За матеріалами інтернет-видань 05.11.2021 105

Верховна Рада 4 листопада підтримала створення фонду, що забезпечує кредити малих та середніх аграріїв держгарантіями, повідомила прес-служба ВРУ. Відповідний законопроект №3205-2 “Про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві” загалом підтримали 262 нардепи.

Він визначає правовий статус та основи діяльності Фонду, встановлює порядок визначення критеріїв аграріїв та банків, кредити між якими можуть гарантуватись державою.

Як пояснив міністр агрополітики Лещенко, завдяки законопроекту фермери, які обробляють до 500 га, матимуть гарантії від держави для отримання кредитів у фінустанов. Фонд надаватиме гарантії обсягом до 50% непогашеної суми основного боргу та гарантії на строк дії кредитного договору, але не більше 10 років. Рішення про утворення Фонду ухвалює Кабінет Міністрів, який є його засновником. Учасниками Фонду, крім держави, можуть бути міжнародні фінансові організації та інші юридичні особи.

Передбачається, що Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві має набути статусу фінустанови та отримати відповідну ліцензію.


Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Telegram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Коментарі (0)


Новини ОТГ