Газета Асоціації фермерів та приватних землевласників Дніпропетровської області
Фермер Придніпров'я

Власникам паїв доведеться платити більше: Кабмін за своєю уже традицією змінює і правила земельного податку

За матеріалами інтернет-видань 06.06.2026 78

В Україні переглянули підхід до нарахування земельного податку. Для багатьох власників земельних ділянок це означатиме збільшення сум у платіжках уже за 2026 рік.

Про це повідомляє Інформатор.

Уряд ухвалив зміни, пов’язані з нормативною грошовою оцінкою земельних ділянок. Саме цей показник використовується як база для розрахунку земельного податку.

Як зазначається, за останні два роки вартість землі в Україні суттєво зросла. В окремих регіонах ціна гектара досягла 75 тисяч гривень, тому податкову базу вирішили привести у відповідність до актуальних показників.

Нові правила насамперед стосуватимуться власників сільськогосподарських земель, земельних паїв, а також громадян, які мають ділянки під житлове будівництво, дачі чи городи.

Водночас для низки категорій громадян пільги залишаються чинними. Йдеться про пенсіонерів, осіб з інвалідністю, учасників бойових дій та багатодітні сім’ї, які можуть бути повністю або частково звільнені від сплати податку.

За попередніми оцінками, для власників стандартних паїв площею від 2 до 4 гектарів річна сума земельного податку може зрости на 15–25%.

У грошовому еквіваленті це означає додаткові витрати від кількох сотень гривень до понад тисячі гривень на рік залежно від регіону та характеристик ділянки.

Найбільш відчутним підвищення може бути в центральних і західних областях України, де нормативна грошова оцінка земель традиційно вища. У регіонах із нижчою вартістю землі, зокрема на Миколаївщині, зміни можуть бути менш помітними.

Податкова служба має надіслати власникам земель повідомлення-рішення до 1 липня. Після отримання документа податок необхідно сплатити протягом 60 днів.

Також перевірити суму нарахувань можна через електронний кабінет платника податків. Якщо власник землі не погоджується з розрахунками, він має право звернутися до податкової для проведення звірки.

Юристи нагадують, що за несвоєчасну сплату земельного податку законодавство передбачає штрафні санкції.

 
Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ
Фермер Придніпров'я

Новини Дніпропетровської області, надзвичайні події районів і громад ОТГ, сільські новини Дніпропетровщини сьогодні, головна інформація про ринок землі в Україні - щодня читайте на сайті обласної газети "Фермер Придніпров'я".

Сайт вітає передрук, як повний, так і частковий, за умови зазначення відкритого гіперпосилання на не нижче другого абзацу тексту з передруком або частковим передруком публікації.
Використання інформації сайту можливе лише за умови активного гіперпосилання на "Фермер Придніпров'я"