Законопроєкт 6368 про множинне громадянство: як він вплине на учасників ринку землі

За матеріалами інтернет-видань 04.01.2022 377

AgroPolit.com  проаналізував законопроєкт 6368 «Про громадянство України» щодо підстав і порядку набуття та припинення громадянства України» і дотичних до нього законопроєктів. Як зазначено в аналізі, ініціатива Президента про надання множинного громадянства українцям за кордоном – це спосіб відбутися кожному історичному трудовому мігранту за національною приналежністю, а також – «тиха» юридична схема з відкриття ринку землі для іноземців з українським «присмаком».


Як вважає головний редактор AgroPolit.com Наталія Білоусова, законопроєкт про множинне громадянство легалізує для іноземців з українським корінням доступ на ринок сільськогосподарських земель країни.

Зокрема, вона відкреслила: «З 1 липня 2021 року землю почали купувати фізособи (100 га в одні руки), а з 1 січня 2024 року до кола покупців додаються юридичні особи, які на рівні з фізичними особами отримають однакову земельну «стелю» – 10 тис. га в одні руки. Ухвалення закону 6368 про множинне громадянство для іноземців, які є етнічними українцями, автоматично відкриває доступ для іноземного капіталу. Адже не існує наразі юридичних перепон, які б забороняли придбання с/г землі «етнічним українцям-іноземцям» з новою українською пропискою (при цьому ми досі не розуміємо, чи збережеться у них якесь інше громадянство). Крім того, їм же ніхто не заборонить і створювати українські юридичні компанії. Тобто це схоже на добре продуману «тиху» схему заведення іноземного капіталу під придбання землі».


На думку Наталії Білоусової, логічно встановити на певний час мораторій, наприклад, 5 років для таких громадян для придбання сільськогосподарської землі. Це не дозволить втілити на практиці  ефект швидких спекулятивних інветицій.

«Ми ж бачимо, що світові ринки капіталів перегріті вільними грішми, які потрібно кудись вигідно вкласти. Земля, а відтак і продовольство, – хороший варіант для цього», – стверджує Наталія Білоусова.

Вона додає, що як в Україні, так і за її межами не полишають ідею зробити ринок землі повністю відкритим.

 

   

 


Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Telegram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Коментарі (0)


Новини ОТГ