Стрімке потепління зумовило активізацію шкідників на Дніпропетровщині

За матеріалами інтернет-видань 20.05.2021 61

У ІІ декаді травня на території Дніпропетровської області відмічено стрімке наростання ефективних температур, що сприяло активізації таких шкідників як червоногруда п’явиця, злакові попелиці, смугасті хлібні блішки, трипси та клоп шкідлива черепашка.

Про це повідомляє ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області.

Так, фахівці відомства рекомендують здійснити обстеження посівів та за умови перевищення економічного порогу шкодочинності (ЕПШ):

  • клопа черепашки на озимих зернових культурах у фазі виходу у трубку – 2 екземпляри на кв.м, на ярих зернових культурах – 3 – 4 екземпляри на кв.м;
  • злакових попелиць – 10 екземплярів на стебло при 50% заселених стебел;
  • червоногрудої п’явиці – 15-20 екземплярів на кв.м, застосувати крайові або суцільні хімічні обробітки посівів  дозволеними до використання в Україні інсектицидами.

«За наявності хвороб – борошнистої роси, септоріозу, бурої листкової іржі, гельмінтоспоріозу та інших плямистостей у кінці фази виходу у трубку (поява прапорцевого листка), рекомендуємо проводити хімобробки баковими сумішами з додаванням фунгіцидів згідно з «Переліком пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні»», – йдеться в повідомленні.

Обов’язково за три доби слід попередити голів виконавчих комітетів сільських та селищних рад, власників пасік про час та місце проведення (вказати назву, ступінь і строк дії токсичності препарату). Хімобробки потбіьно здійснювати з дотриманням регламентів застосування засобів захисту рослин, техніки безпеки та санітарних правил при роботі з ними.

Нагадаємо, погодні умови посприяли розвитку хлібного туруна.

 


Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Telegram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Коментарі (0)


Новини ОТГ