70 % - від держави, 30 % - від аграрія: затверджені програми безповоротних грантів

За матеріалами інтернет-видань 22.06.2022 164

Міністерство аграрної політики та продовольства України повідомило про затверджені КМУ програми безповоротних грантів для аграріїв.
Програми стосуються розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства, а також тепличних господарств. Вони розроблені з метою підтримки суб'єктів підприємництва, агровиробників, створення робочих місць та забезпечення продовольчої безпеки.
За словами Міністра аграрної політики Миколи Сольського, програма часткової компенсації вартості створення теплиць передбачає гранти в розмірі від 5 до 7 млн. грн.

"Ми очікуємо 1 тисячу грантів на рік, а загальний бюджет програми становитиме 7 млрд. грн. Учасниками програми можуть бути як приватні підприємці, так і аграрні компанії й фермерські господарства, які мають у власності або в оренді землю», — розповів Міністр.

На його думку, кошти від гранту можна буде витратити на безпосереднє будівництво комплексу, закупівлю технічного обладнання для його роботи. Враховуючи, що сума гранту за цією програмою значно вища, то вводиться принцип співфінансування. Для першої тисячі учасників 70 % вартості проекту фінансує держава, а 30 % — сам підприємець.
Крім того, держава виділить загалом 4 млрд. грн на програму підтримки садівництва, ягідництва та виноградарства.  Йдеться про часткову компенсацію вартості садів. Аграріям надаватиметься від 150 до 400 тисяч грн. на 1 гектар садів — це близько 70 % від середньої вартості висадки.
Микола Сольський звернув увагу, що це гранти для висадки 10 тис. га нових садів. Так само, як і з теплицями, отримувачі грантів повинні мати або власну, або землю в користуванні щонайменше на 25 років. Кошти надаватимуться не готівкою, а на банківський рахунок для прозорої закупівлі саджанців, обладнання, систем поливу, добрив тощо.


Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Telegram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я
Новини ОТГ