Фермери на Херсонщині потрапили в шахрайську пастку

За матеріалами інтернет-видань 13.01.2022 499

Гарному врожаю, здавалося б, можна тільки радіти. Отак і раділа йому родина фермерів Яворницьких з селища Верхній Рогачик. Ще б пак: одного тільки соняшника фермерські господарства Андрія та Віталія Яворницьких, а також їх батька-підприємця Миколи Яворницького минулої осені зібрали понад сімсот тонн! Збіжжя накопичилося стільки, що власне сховище його не вмістило.

І тоді фермери домовилися із запорізьким бізнесменом, котрий орендує земельну ділянку поруч із їх базою про використання одного з його складів під зберігання 448 тонн соняшнику. Той запропонував купити сховище замість орендувати його. Фермери погодилися, передали власнику під розписки сорок тисяч доларів США. Отут радість і скінчилося, а натомість прийшло запізніле розуміння, що та угода була справжнісінькою пасткою.


У грудні приїжджаємо на роботу, й бачимо, що біля складу з нашим соняшником незрозуміла метушня, стоять якісь люди у формі з написом «поліція», у балаклавах і з автоматами. Представляються якимись «ліквідаторами». І кажуть, що потрібні ключі від складу. Ми відмовляємося їх надавати, бо там наше зерно.

У відповідь чуємо: «Зламаємо замки». Що робити – відкрили приміщення. І тут з’являється якийсь незнайомець, заявляючи, що тут лежить його триста тонн соняшнику. Коли склад відкрили, він зайшов туди, задоволено посміхнувся, й пішов, не сказавши більше нічого.

Тільки потім ми дізналися, що наш сусіда навіть права не мав розпоряджатися тим складом, оскільки він знаходився у податковій заставі, й була винесена постанова про арешт цієї нерухомості. Цю інформацію ми потім відшукали і в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно – є офіційна відповідь на запит.

Ошуканий фермер звернувся до суду із позовом до Олега Мілова про стягнення незаконно отриманих коштів згідно розписок – того самого мільйона гривень. Але судовий процес може тягнутися хтозна-скільки, а до весняної посівної вже «рукою подати», фермерам потрібні фінанси на придбання добрив та пального для сільськогосподарської техніки, зарплату працівникам. Ці гроші вони сподівалися отримати від продажу якраз того соняшнику, який лежить у арештованому складі.

Він поруч, проте доступу до нього – зась. Адже новий набувач майна, якого керівники фермерських господарств в очі не бачили, й ніяких договорів із ним не укладали (хоч у переписці він на них і посилається), вимагає сплатити за оренду складу загалом, 1,6 мільйона гривень. Досудова вимога вже надійшла, однак фермери виконувати її відмовилися, вважаючи, що платня завищена мінімум на третину. Та й з якого це доброго дива платити, якщо з новим претендентом на оренду складу вони ніяких угод не складали, а старий і так не повернув отримані за ніщо сорок тисяч доларів?

Однак на склад зі збіжжям (за твердженням фермерів, його вартість складає близько восьми мільйонів гривень) доступ відсутній. І соняшник там лежить без руху, набирає вологості та псується. Тож замість прибутків фермери підраховують збитки та не виключають провалу весінньої посівної. А не буде посівної – й врожаю наступного року не буде!

Ділова угода виявилася пасткою. На думку родини Яворницьких, вони потрапили у шахрайську пастку. І потребують допомоги правоохоронців, аби відновити справедливість та повернути соняшник, який їм дався дуже нелегко. Заяви про злочин вони написали до Державного бюро розслідувань, поліції, Генеральної прокуратури України, народного депутата. Та з ДБР отримали ухильну відповідь, від усіх інших адресатів – нічого.


Просто боляче спостерігати за тим зачиненим складом – адже зачинене там насіння соняшника щодня втрачає у своїй якості. Час спливає, до посівної дедалі ближче, а за які гроші до неї готуватися? Ми, люди, котрі працюють на землі, саме зараз потребуємо захисту від держави. Адже для того платимо свої податки, і немалі – фермерські господарства нашої родини тільки минулого року внесли у скарбнички понад мільйон гривень різних податків та зборів, — переконаний батько фермерів, верхньорогачицький підприємець Микола Яворницький.

Доказ повинен бути приєднаний до матеріалів кримінального провадження. Та кримінальне провадження порушено ще 17 грудня 2021 року, а до сьогодні жоден слідчий чомусь не звернувся до нас для отримання цього надважливого доказу. Судова ухвала від 6 січня 2022 року про обшук складу  із соняшником також є, але станом на 10 січня не проведена. Тому мені незрозуміло, чи то наші слідчі відстоюють права чесних людей, чи то шахраям підігрують?

Джерело: Новий Херсон Володимир ДОРОФЄЄВ


Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Telegram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Коментарі (0)


Новини ОТГ