Гетманцев розповів про результати детінізації експорту зерна

За матеріалами інтернет-видань 30.07.2025 185
Гетманцев розповів про результати детінізації експорту зерна

Державний бюджет у 2025 році додатково отримав 8,6 млрд грн внаслідок детінізації експорту зерна. Про це заявив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

 

«Виробництво та продаж зерна — це одна із ключових галузей економіки України, але ще донедавна левова частка експорту йшла «в тіні». Щоб цього уникнути, ми реалізували низку кроків: реформа ринку землі, антиофшорний закон, обов’язкова реєстрація експортерів платниками ПДВ, режим експортного забезпечення та посилення контролю затрансфертним ціноутворення — усе це працює аби зламати схеми з «чорним зерном», — написав він.

За словами Гетманцева, після всіх названих кроків у 2024 році бюджет отримав додатково 3,6 млрд грн (у порівнянні з 2023), з них — плюс 2 млрд грн ПДВ.

У 2025 році (у порівнянні з 2024) бюджет додатково отримав 8,6 млрд грн, з яких:

  • +1,6 млрд грн ПДВ;
  • +0,5 млрд грн прибутку.

Він додав, що втрати через тіньові операції з зерном знизилися з 8 млрд грн до близько 3 млрд грн.

Теги: AGROОТГ
Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ