Громади матимуть можливість користуватися коштами спецфонду

За матеріалами інтернет-видань 02.06.2022 310

Уряд підтримав законопроєкт, який надає можливості органам місцевого самоврядування (ОМС) в умовах воєнного стану використовувати кошти спеціального фонду місцевих бюджетів на забезпечення життєво необхідних потреб жителів територіальних громад. Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.
За його словами,  законопроєкт дозволить ОМС оперативно приймати рішення та спрямовувати кошти зі спеціального фонду — на першочергові потреби, зокрема, на територіальну оборону та підтримку місцевої інфраструктури.

Зазначається, що законопроєкт, розроблений Мінрегіоном спільно з експертами з питань фінансів Офісу підтримки реформи децентралізації, вносить зміни до розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України.
Відтак, документ пропонує:

  •     скасувати на період дії воєнного стану обмеження здійснення видатків за рахунок вільного залишку бюджетних коштів або перевиконання дохідної частини загального фонду місцевого бюджету, визначені частиною другою статті 85 Бюджетного кодексу України;
  •     надати право місцевим державним, військовим, військово-цивільним (у разі утворення) адміністраціям, виконавчим комітетам сільських, селищних та міських  рад передавати кошти із спеціального фонду місцевого бюджету (крім власних надходжень бюджетних установ та міжбюджетних трансфертів) до загального фонду місцевого бюджету на підставі відповідного рішення.


Наголошено, що наразі на рахунках спеціального фонду місцевих бюджетів є чималі обсяги надходжень екологічного та інших податків. Також зберігаються залишки коштів від відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, концесійні платежі щодо об’єктів комунальної власності, грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності тощо. Проте органи місцевого самоврядування не можуть використати ці кошти на нагальні потреби, адже вони мають цільове спрямування.

 


Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Telegram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я
Новини ОТГ