Гросмейстер Ігор Коваленко: «дуже багато «тихої» допомоги надійшло від шахістів білорусі та рф»
![Український гросмейстер: «Напрочуд багато «тихої» допомоги надходило від білоруських та російських шахістів»](https://xsport.ua/upload/resize_cache/iblock/b0a/916_537_2/b0a884477462bdf46fa19bcaf4ab13dd.jpg)
Відомий український гросмейстер Ігор Коваленко (на фото зліва) заявив, що більшість його колег зі спортивного цеху, шахістів з білорусі та рф, не підтримують повномасштабну війну в Україні, повідомляє "Спорт".
А російський шаховий світ? Чи доводилося чути якісь відгуки?
Коли я був волонтером (перші два місяці війни), величезна кількість шахістів білорусі та росії пересилала гроші. Напрочуд багато «тихої» допомоги приходило звідти. Зі зрозумілих причин я не можу озвучувати їхні прізвища. Серед шахістів росії мало божевільних – набагато менше, ніж у будь-якому іншому зрізі російського суспільства. Тому на 98 тих, хто підтримує мене – і в моїй особі взагалі світ свободи думки – знаходиться лише двоє, тихо вболівають за карякіна/карпова.
У мене ті ж дані – але якось так виходить, що карякіна, карпова, галляміну та мракобіса шипова чути чи не більше, ніж 98% російських шахістів-противників війни, зокрема і Гаррі Каспарова. Чи не надто вони аморфні, ваші російські колеги?
У західному світі антиросійська активність тільки заохочується, їм нічого за це не буде – і вони досить пасивні. А ви хочете, щоб я висував претензії тим, хто за це може сісти у в'язницю, втратити матеріальні блага, і можливо майбутнє, а когось можуть побити? Почнемо з тих, кому нічого за це не буде. А коли настане час – дивитимемося на вчинки росіян.
![Український гросмейстер: «Більшість друзів спочатку не повірили, що я пішов до армії»](https://xsport.ua/upload/resize_cache/iblock/219/916_537_2/219d6e36c96f554ae30e68263f090d69.jpg)
Український гросмейстер Ігор Коваленко заявив, що ніхто після 24 лютого не відмовляв його від вступу до військ.
Ігоре, для більшості людей статус гросмейстера означає найскладніші розрахунки за шахівницею і взагалі процеси, що мають мало відношення до прози життя. А тут – війна, і на ній ви, причому на передовій. Друзі, знайомі випадково, не кажуть вам: «Що ти робиш, твоє місце – за шаховою дошкою, на турнірах»? І що ви відповідаєте на такі репліки?
Євгене, слава Богу, не маю таких друзів! Так, окопи, вологість, рваний графік – не те, що хотілося б мати у 2022 році. Але я тут, тому що сказав «так» у момент «питання». Хоча чітко розумів, що «до цього не готовий». Але життя така штука, що екзамени – не за розкладом. Як би мені не було важко, це лише труднощі, не трагедії. І чим більше людей не закриватимуться від несподіваних труднощів, тим менше людей чекають неминучі трагедії.
Загалом у моєму далекому оточенні кілька людей ставили це безглузде запитання. Але це люди не з України і з поглядами «холодильник важливіший». З такими людьми дискусії я навіть не починаю.
Добре, а як до вашого рішення поставилися ваші рідні та близькі?
Двоє старших братів пішли до армії ще 24 лютого – цей крок у нашій родині норма (посміхається)... Ми, щоправда, не говоримо батькам усіх подробиць, де ми й що. «Все добре» – і мамі достатньо, щоб заснути. Батько в мене колишній військовий полковник знає, що таке війна. Він був стриманий, просто дав пару слушних порад. Звичайно, батьки нервуються, але намагаються контролювати себе… Брати мене підтримали.
А друзі із шахового світу?
Більшість друзів із шахового світу спочатку не повірили, бо гросмейстер із топ 100 світу – часто розпещений котяра; але коли зрозуміли, що я не жартую, підтримали більше, ніж я очікував. Загалом, усі – за!
Нагадаємо, що сьогодні збірна України розпочне шлях на Олімпіаді-2022.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Telegram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я