Історична подія: в Африці появився перший на континенті пам'ятник Великому Кобзарю Тарасу Шевченку

Анатолій Гайворонський 10.03.2026 245
 
 
 
 
Українська
русский

Історична подія: у Ботсвані встановил

 
 

В Африці встановили перший на континенті пам'ятник великому українському поету, прозаїку, драматургу і живописцю Тарасу Шевченку. Монумент Кобзарю відкрили на базі найбільшого навчального закладу к

 

Бюст Тараса Григоровича встановили в Республіці Ботсвана. Про це повідомив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга. Урочисте відкриття пам'ятника відбулося за участі керівництва, викладачів та студентів університету, іноземного дипкорпусу та української громади.

Монумент створений з ботсванської бронзи скульптором Франсуа Котеце.

Історична подія: у Ботсвані встановили перший в Африці памʼятник Тарасу Шевченку. Фото

Деталі історичної події

Відкриття пам'ятника Тарасу Шевченку в Республіці Ботсвана відбулося 9 березня – у день народження Кобзаря.

Під час церемонії декан гуманітарного факультету Тапело Отлохетсве зачитав знаменитий "Заповіт" Шевченка, перекладений національною мовою Ботсвани – сетсвана.

 
Історична подія: у Ботсвані встановили перший в Африці памʼятник Тарасу Шевченку. Фото
Історична подія: у Ботсвані встановили перший в Африці памʼятник Тарасу Шевченку. Фото

Сибіга наголосив, що Ботсвана стала першою державою Африки, де вшанували пам'ять українського поета. Наразі у світі встановлено 1384 пам’ятники Кобзарю, з яких 128 розташовані у 35 країнах світу.

Історична подія: у Ботсвані встановили перший в Африці памʼятник Тарасу Шевченку. Фото
 

"Перший Кобзар на африканській землі – це про глобальність ідей Шевченка та силу його думки, яка крізь століття об’єднує світ довкола цінностей свободи та справедливості", - наголосив Сибіга.

Міністр також подякував українським дипломатам та посольству в Ботсвані за реалізацію цієї ініціативи.

Як повідомляв OBOZ.UA, найвищий у світі пам'ятник Тарасу Шевченку встановили у Ковелі на Волині. Висота скульптури – понад 7 метрів, важить бронзовий поет – 20 тонн. Коло пам'ятника обладнали парк, який займає площу в 4,7 га.

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ