«Маестро» родом з Донбасу вчив москалів любити Україну
Про 94 - річчя з дня народження улюбленого актора, режисера, народного артиста України Леоніда Бикова пишуть Скарби України.
Видатний українець, улюблений "Маестро" мільйонів людей Леонід Биков народився 12 грудня 1928 року у с. Знаменське Донецької області. Прожив лише 50 років, однак впродовж цих років подарував глядачам безсмертні фільми.
Всі вони мають своїх шанувальників і не старіють, бо він не грав у них, а жив...
"В бій ідуть лише старі", "Максим Перепелиця", "Альошкіне кохання", "Зайчик", "Добровольці", "Обережно, бабуся!" - скрізь Його неповторна українська щирість, почуття гумору і влучне українське слово.
Леонід Биков шаленів від літаків та всього, що було із ними пов`язано. Але через малий зріст не відбувся як льотчик. Зате справдився як талановитий актор і режисер.
Під час зйомок "В бій ідуть лише старі" Леонід Биков грав командира співучої ескадрильї "Маестро" і сів за штурвал літака. Давня мрія стала реальністю.
Цей легендарний фільм струменіє любов'ю до України. Як це пропустила у ті роки цензура, невідомо.
- Як же ви не помітили? Ми ж сьогодні над моєю Україною билися!
- А як тут помітиш: ті ж поля, дороги, села.
- Е, ні! А повітря? Інше. А небо? Голубіше. І земля зеленіша.
Ця Його "зеленіша земля" сьогодні знову б'ється з окупантом. Щоб знову "врізати "Смуглянку" від початку і до кінця"! І "Будем жить"! Як заповідав наш геніальний земляк і режисер!
«…Нехай хтось один скаже слово «прощавай», і все. Не треба цирку, так званих почестей. Після цього «дерболизніть» хто скільки може. А потім нехай 2-га ескадрилья вріже «Смуглянку» від початку і до кінця…" - сказав друзям про свій похорон народний артист України Леонід Биков.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Telegram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я