На початку липня минуло чотири роки відтоді, як в Україні запрацював ринок земель
За матеріалами інтернет-видань
10.07.2025
210
Мільйони селян- власників землі отримали законне право вільно розпоряджатися своїми земельними ділянками – так як це роблять землевласники в усіх демократичних країнах світу. Американський народ через Програму USAID АГРО від початку підтримує Україну в реформуванні земельних відносин, зокрема в створенні прозорого, ефективного та справедливого ринку земель.
Запровадження ринку земель відбувалося у декілька етапі:


Сьогодні ринок земель відіграє надважливу роль у відновленні економіки країни.
За оцінкам Kyiv School of Economics:
Загальна капіталізація ринку с/г земель в Україні сягнула 2 154 млрд грн, або 51,9 млрд дол., а зростання ціни на землю суттєво випереджає рівень інфляції в Україні.
Вже за перші три місяці 2025 року сукупні податкові надходження громад від обігу та використання с/г земель перевищили 10,4 млрд грн, склавши 14% від усіх надходжень громад.
Попри усі упередження щодо допуску юридичних осіб до ринку земель, сукупно юрособи за весь цей час придбали лише 93,9 тис. га, тобто 0,22% від загальної площі сільгоспземель в країні.
Показники, які демонструють результати роботи ринку земель свідчать про успіх земельної реформи в Україні. Наступний крок - гармонізація земельного законодавства України з європейськими нормами та найкращими міжнародними практиками, що дозволить посилити інвестиційну привабливість українського аграрного сектору.
Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я
Новини ОТГ