На Прикарпатті дніпровця вкусила змія

За матеріалами інтернет-видань 18.05.2022 1095

За даними Головного управління ДСНС України в Івано-Франківській області, з початку року на Прикарпатті від укусу плазунів постраждало дві особи.
У травматологічне відділення Калуської центральної районної лікарні доставлено жителя села Кропивник Калуського району, з діагнозом «укус змії пальця правої руки». А ще декілька днів тому до реанімаційного відділення Яремчанської міської центральної лікарні було доставлено жителя міста Дніпро, якого вкусила змія, стан задовільний.
У Львівській області за зазначений період року зареєстрували також 2 випадки госпіталізації людей, постраждалих від зміїних укусів.  Повідомила  17 травня Львівська ОВА.
Департамент цивільного захисту Львівщини пояснює, що із настанням спекотної погоди змії покидають свої сховища, щоби погрітися під сонячними променями. Зазвичай змії втікають від людей, а кусають лише для свого захисту. У плазунів поганий зір та слух, але своїм тілом вони дуже добре вловлюють коливання землі на відстані 10-15 метрів. Проте у спеку це відчуття у змій притуплюється, вони стають лінивими, малорухливими, тому люди можуть легко на них наступити.
Тому варто знати про першу допомогу після укусу змії:

  • передовсім намагайтесь якнайшвидше упродовж 10-15 хвилин відсмоктати з ранки отруту. Отруту можна висмоктувати і ротом, але якщо немає патологічних змін у порожнині рота (карієс зубів, тріщини язика та губ, їх пошкодження тощо), при цьому постійно спльовуйте відсмоктану рідину і промивайте рот водою;
  • промийте ранку перекисом водню та перев’яжіть;
  •  обмежте фізичні зусилля, щоби зменшити розповсюдження отрути в організмі;
  •  не можна припалювати ранку розпеченим залізом, сірниками, порошком марганцю тощо, це ще більше пошкоджує тканину тіла;
  •   забороняється накладати джгут на кінцівку.


Після надання першої допомоги потерпілого необхідно терміново доставити у медичний заклад для введення антитоксичної сироватки.


 


Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Telegram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я
Новини ОТГ