Експорт свинини та яловичини з України до третіх країн дозволено через порти Румунії

Новини компаній 18.05.2022 421

За результатами перемовин з Європейською Комісією та країнами-членами ЄС оновлено умови ввезення та транзиту українських товарів через територію ЄС. Досягнуто домовленості щодо транзиту української продукції за допомогою поромного сполучення через румунський пункт пропуску Ісакча-Орлівка. А саме  здійснення транзиту через ЄС м’яса свинини та яловичини, а також м’ясних продуктів та композитних продуктів з цих видів м’яса. Повідомило Головне управління  Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області.

Проте враховуючи, що Україна не авторизована на експорт цих видів товарів до ЄС у частині проходження аудиту країни щодо здоров’я тварин, в якості винятку на час воєнного стану і деблокади українських портів, було дозволено транзит українських товарів виключно через порти Румунії.

Водночас вантажі мають відповідати таким вимогам:

  •     супроводжуватися міжнародним ветеринарним сертифікатом, який вимагається країною-імпортером (країною призначення);
  •     транспортуватися у закритих контейнерах з потужностей походження до країни-імпортера (країни призначення);
  •     оператор ринку має завчасно повідомляти відповідний прикордонний пункт контролю про ввезення таких вантажів шляхом заповнення першої частини загального документа здоров’я для ввезення (CHED-P) через інформаційну систему ЄС – TRACES NT;
  •     ввозитися та вивозитися з території ЄС через схвалені прикордонні пункти контролю.


Держпродспоживслужба нагадує, що ввезення та транзит до/через ЄС здійснюється виключно через схвалені прикордонні пункти пропуску (BCP) для визначених категорій товарів. На час воєнного стану до основних додаються тимчасові пункти пропуску (для Польщі – Шегині, для Румунії – Ордівка та Вадул-Сірет).


Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Telegram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я
Новини ОТГ