На ринку пшениці настає період міжсезоння
Як зазначається в аналітичному центрі ВАР, зернова угода подовжена до 18 липня, але працює лише на “папері”. РФ вчора погодила лише одне судно з чотирьох, запропонованих Україною. Світ переходить на торгівлю новим врожаєм за форвардами, зокрема, Китай шукає зерно. А Україна живе своїми тенденціями: оскільки зерновий коридор на Чорному морі не працює, пшеницю везуть на малі порти. Минулого тижня почала формуватися значна пропозиція зерна від агрохолдингів, в них логістика не розрахована під зберігання двох врожаїв.
У цілому на ринку тенденція до пониження цін, які умовно знаходяться у діапазоні 180-190$/т за продовольче зерно, 170$/т – за фуражне. В середньому ціни вже в червні не будуть перевищувати 175$/т.
“На ринку пшениці настає період міжсезоння. Глобальний попит починає просідати, факторів для зростання цін нема. Однак кон’юнктура на світовому ринку може змінитися, оскільки в США, за висновками останніх кроп-турів, очікується рекордно низький врожай через погодні умови. Зокрема, пшениця значно постраждала через сильні морози, її стан навряд чи покращиться. Один з найбільших борошномельних комбінатів США вже зараз контрактує пшеницю з Німеччини та Польщі”, - прогнозують експерти.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я