На Різдво козаки несли кошовому...
Запорозькі козаки відзначали Різдво Христове. Про це пише Хортиця Національний заповідник .
Святкування, зазвичай, супроводжувалось гарматними пострілами. Очевидці, що перебували на Підпільненській Січі, свідчили: до свята Різдва Христового козаки, що знаходились по степах та на рибальстві, з’їжджалися до Січі, і кількість запорожців сягала до 5 тис.
25 грудня збиралися ремісники, торгівці, шинкарі, купували дві або три лисячі шкури та великі калачі і йшли до кошового. Цей дарунок називали «ралець». Кошовий же мав гостей частувати напоями. За таким же принципом на другий день йшли до судді, на третій до писаря і на четвертий до осавула. Окрім того, кошовий отаман та військова старшина мали пригощати всіх козаків, що були на Січі.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Telegram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я