Експерти U-LEAD пояснили, як закон №2698 вплине на діяльність органів місцевого самоврядування

За матеріалами інтернет-видань 25.12.2022 493
Експерти U-LEAD пояснили, як закон №2698 вплине на діяльність органів місцевого самоврядування

На базі Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Дніпропетровській області відбулася інформаційна сесія «Найостанніші зміни земельного законодавства: від безоплатної приватизації до оренди». У ній взяли участь громади Дніпропетровської, Запорізької, Одеської та Херсонської областей.
Як зауважила Олена Тертишна, керівниця регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Дніпропетровській області, 19 грудня вступили в дію норми ЗУ №2698-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо відновлення системи оформлення прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення та удосконалення законодавства щодо охорони земель". Експерти програми підготували роз’яснення щодо змін у земельному законодавстві.
За словами  експерта з просторового планування та управління природними ресурсами «U-LEAD з Європою» Олександра Гнітецького, це вже третій закон, який регулює земельне законодавство під час дії воєнного стану.

"В першу чергу, цей документ повертає земельні аукціони для передачі сільськогосподарських земель в користування, як це було в довоєнний період. Частково відновлює можливість безоплатної приватизації для власників нерухомого майна і тих, хто мав на це право раніше, до набрання чинності ЗКУ", - підкреслив Олександр Гнітецький.

Він виокремив такі важливі норми:

  •  передача в оренду землі сільськогосподарського призначення можлива за умови реєстрації ділянки у Державному земельному кадастрі та внесення інформації про права на неї у Держреєстрі речових прав. Якщо ділянка була передана в оренду і не внесена в ці бази, то необхідно зареєструвати її впродовж двох місяців;
  • припиняється автоматичне (без згоди сторін договору) поновлення договорів на користування земельними ділянками, термін дії яких закінчився після введення воєнного стану;
  • під час дії воєнного стану безоплатну приватизацію земельних ділянок, на яких розташовані об’єкти нерухомості приватної власності, а також ділянок, переданих у користування громадянам до введення в дію норм Земельного кодексу України;
  •  скасовується відшкодування втрат сільськогосподарського виробництва, які сплачувалися внаслідок вилучення сільськогосподарських угідь із господарського обігу, а також при погіршенні якості земель.

Зазначений закон також регулює діяльність Державного картографо-геодезичного фонду України. Тепер картографічні матеріали можна буде передавати через геоінформаційну систему в режимі онлайн.





Експерти анонсували, що незабаром буде введено в дію Постанову КМУ 1364 від 6 грудня 2022 року (опубліковано 10 грудня в "Урядовому кур'єрі"№262). Особливість даного документу в тому, що ним визначається механізм формування єдиного для всіх переліку територій, де ведуться (велися) бойові дії або які тимчасово окуповані російською федерацією.

"Передбачається три види територій: можливих бойових дій, активних бойових дій та тимчасово окуповані. І визначатися вони будуть не наказом Держгеокадастру, а наказом Мінреінтеграції. В результаті менше громад будуть з призупиненим доступом до ДЗК, бо тепер це будуть лише громади де ведуться активні бойові дії та тимчасово окуповані території. І важливо, що тепер не цілу громаду можуть вимкнути, а її частину, окремі населені пункти і так далі. Це набагато гнучкіша система, що дозволить в цілому по Україні розпоряджатися більшою територією і більше землевласників та користувачів земель не будуть обмежені у своїх правах", - зазначив Олександр Гнітецький.
 

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ