Стало відомо, як аграріям швидко отримати фінансування

За матеріалами інтернет-видань 24.06.2021 197

AgroApp2 (1)

Час є і завжди був найбільшою цінністю. У сільському господарстві ця істина справджується щодня, бо від вчасності прийняття рішень залежить успішність бізнесу. У еру цифровах технологій зусилля всіх учасників аграрного ринку спрямовані на максимально ефективному використанні часу і ресурсів. Фермери давно успішно користуються цифровими послугами під час вирощування продукції. Мобільні додатки з агрорішеннями, viber-консультанти в сфері агрономії, системи моніторингу цін на продукцію дозволяють економити не лише час, а часто і гроші, пише agronews.ua.

Проте досить часто в гарячі сезони посівної та збору урожаю агровиробникам потрібні не просто консультації, а реальна фінансова підтримка. Напередодні запуску ринку землі найбільше її потребуватимуть малі та середні агровиробники.

 

«На жаль, для українського АПК досі важливим і невирішеним є питання довіри: до постачальників, банків, партнерів. Українські фермери часто розповідають прикрі історії про неможливість отримати фінансування чи складні перемовини з постачальнками ресурсів і фінансовими установами. Нам вдалося вирішити ці проблеми за допомогою коробкового рішення – цифрової платформи AgroApp», – коментує засновник стартапу Ярослав Смакота.

Завдяки платформі AgroApp фермери зможуть швидко залучати фінансування, страхувати ризики, шукати постачальників, отримувати агрономічний супровід та можливості для реалізації власної продукції.

 

«Ми створювали AgroApp для спрощення діяльності малих і середніх фермерів, які в нинішніх умовах не можуть утримувати агрономічну службу, юристів, бухгалтерів для спілкування з банками», – пояснює лідер проєкту.

Основне завдання аграріїв – виробляти продукцію. За такою моделлю функціонує ринок в ЄС. Сільськогосподарський виробник там займається лише виробництвом, усі інші завдання, що з цим пов’язані, для нього вирішують постачальники, банки і трейдери, які займаються реалізацією.

Коробкове рішення на базі Agroapp передбачає консолідацію всіх учасників, що залучені до процесу агровиробництва, на одній платформі: фермера,  постачальника ресурсів, фінансових партнерів. У центрі рішення – фермер, якому постачальники і банки надають консалтингові послуги, агротехнології і безпосередньо продукцію, необхідну для вирощування сільгоспкультур (насіння, засоби захисту рослин, мінеральні добрива).

Через AgroАpp агровиробники зможуть швидко залучати кошти під заставу майбутнього урожаю у вигляді форвардних контрактів з постачальниками ресурсів або ж у банків напряму.

Малі та середні фермери зможуть отримувати насіння, ЗЗР та добрива за більш вигідною ціною, адже заявки формуватимуться на основі кількох звернень, що дозволить укрупнювати партії для поставок. Отримати фінансування за партнерськими програмами в рамках коробкового продукту можна буде за зниженими відсотковими ставками.

 

«Ми очікуємо запуску пільгових програм аж до нульових відсотків. Разом з фінансуванням фермер отримує агрономічний супровід та страхування ризиків. Тобто клієнт отримує мінімізацію ризиків та поповнення обігових коштів через одну платформу, де злагоджено взаємодіє банк, постачальник, страхова компанія», – пояснює Ярослав Смакота. Agroapp уже має досвід взаємодії з найкращими 12 українcькими та міжнародними банками щодо агрокредитування.

Перевагами для аграрія є простота у викорситанні платформи, економія часу та надійні партнери для поставок і отримання фінансування. 

Фермеру потрібно через сайт  або ще простіше через чат-бот у Telegram – ввести ЄДРПОУ, потрібну суму та строк кредиту. За хвилини він отримає реальні пропозиції, з яких можна обрати відповідну під потреби. У рамках коробкового рішення на платформі Agroapp уже сьогодні під 0,01% річних можна отримати кредит на постачання товарів на строк до 6 місяців.

В умовах пандемії COVID-19 новий онлайн-платформа Agroapp є  ефективним рішенням для всіх учасників. Банк і постачальник мають бути підключеними до платформи, а сільгоспвиробник – просто зареєстрований. Простота у використанні, безпечність, надійність та швидкість обробки запитів на базі Agroapp створює нову екосистему взаємодії між учасниками агропромислового ринку України.

Стаття стала можливою завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка виконується компанією Chemonics International. Ця стаття відображає думку її авторів та не обов’язково є офіційною точкою зору USAID чи Уряду США. Докладніше про Програму USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО): https://www.facebook.com/usaid.agro/

 

agronews.ua


Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Telegram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Коментарі (0)


Новини ОТГ