Сума опадів на Дніпропетровщині не перевищує 30 % норми

За матеріалами інтернет-видань 25.11.2021 64

Повідомляє ГУ Держпродспоживслужба в Дніпропетовській області. На Днапропетровщині в останні дні ІІ та у першій половині ІІІ декади листопада спостерігалась прохолодна з незначними опадами погода. Загалом сума опадів становить 5 мм, або 30% норми. Озима пшениця перебувала у стадії неглибокого спокою, проходили слабкі процеси вегетації, погодні умови сприяли накопиченню цукрів, що спричинило добрі умови для проходження стадії загартування озимих культур.

Максимальна температура повітря підвищувалась до 10,2°С тепла, поверхня ґрунту прогрівалась до 14°С тепла. Мінімальна температура повітря знижувалась до 10°С морозу, поверхня ґрунту охолоджувалась до 11º морозу. «Під час найбільшого похолодання мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння (3 см) знижувалась до 1º морозу та була незагрозлива для рослин озимих культур».

Розрахункова критична температура вимерзання на 20 листопада для середньозимостійких сортів у фазі кущіння становила 14,3ºС морозу. Погодні умови ІІ декади листопада сприяли припиненню живлення личинок хлібної жужелиці та гусениць озимої совки на посівах зернових культур, спостерігався початок опускання їх у нижні шари ґрунту на зимівлю.

Надалі, в останні дні декади, було відмічено підвищення температури повітря та часткове відновлення шкодочинності личинок та гусениць. Наразі триває неактивне живлення шкідників через підвищення температури повітря, що очікується у найближчі дні, їх шкодочинність триватиме ще деякий час.


Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Telegram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Коментарі (0)


Новини ОТГ