Цьогорічний прогноз урожаю в Україні не 60 млн. тонн, а 67 млн. тонн збіжжя

За матеріалами інтернет-видань 05.08.2022 165

За словами Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, попри всі негаразди, жнива тривають. Відповідно до інформації Мінагрополітики, у ході жнивування зібрано зернові  на площі 3,5 млн. га. Фактично маємо  12 млн. тонн зерна нового врожаю.
Глава Уряду передав слова вдячності аграріям, які героїчно збирають врожай, особливо в тих областях, де продовжуються обстріли та є заміновані поля.
 

"Загалом за червень ми експортували 3,2 млн. тонн з 5 тонн, які було потрібно. Експорт поступово зростає і залізницею, і дорогою, і через Дунайські порти. Морські порти значно розширять ці спроможності, і аграрії отримають нові можливості для збуту продукції. Держава робить для цього все необхідне», — наголосив Прем’єр-міністр.
 

Уряд, як зазначив Денис Шмигаль, зі свого боку опрацьовує і вдосконалює умови участі сільгоспвиробників у державній програмі кредитування «5-7-9». За словами Прем’єр-міністра, понад 52% цієї програми орієнтовано на кредитування представників аграрного бізнесу.
 

«Крім того, ми запровадили грантову підтримку. Вже цього тижня перші заявники отримають гранти на розвиток садівництва, теплиць, на розвиток переробки та мікропідприємств. Більше 5 тисяч заявок вже подано й опрацьовано. Будемо продовжувати реалізацію цієї програми зі створення робочих місць через надання відповідних грантів», — наголосив очільник Уряду.

Як запевнив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський щодо стану збирання і зберігання зернових та олійних культур, цьогоріч збір урожаю очікується більше, ніж спершу прогнозувалося — 65-67 млн. тонн замість 60 млн. тонн, як передбачалося раніше.
 


 


Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Telegram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я
Новини ОТГ