Цукор подорожчав за рік майже вдвічі

За матеріалами інтернет-видань 19.10.2021 61

Аграрний експерт Андрій Прокопенко вважає, що головна причина здорожчання цукру – зменшення обсягів цукроваріння в Україні. Ще недавно Україна мала 192 цукрові заводи, які виробляли близько 6 мільйонів тонн продукції, – відзначає Прокопенко. – Такий рівень розвитку галузі забезпечував для країни одне з чільних місць серед країн-експортерів цукру, і для національної економіки галузь мала стратегічне значення. Але на сьогодні в Україні працює лише 28 цукрових заводів. Обсяги цукроваріння скорочуються, країна втрачає позиції у світових рейтингах виробників повідомляє 24 канал.

Експерт вважає, що "подальші перспективи взагалі катастрофічні". "Для цьогорічного сезону цукроваріння українським заводам потрібно закупити не менше 300 мільйонів кубів природного газу, – пише Прокопенко. – Асоціація "Укрцукор" зазначає – через ріст цін на блакитне паливо частина підприємств не зможе організувати виробництво, а сільгоспвиробники, які вклали в це кошти, зазнають значних збитків".

За даними асоціації "Укрцукор", цукровики перебувають на межі нерентабельності. Фермери витрачають понад 42 тисяч гривень на гектар посіву цукрових буряків. При середній врожайності 48 тонн з гектару та ціні 1,2 тисяч гривень за тонну буряків, вирощування овочів не є рентабельним. Станом на 18 жовтня виготовлено 471 тис. т цукру та перероблено 3,57 млн т цукрових буряків. Про це повідомляє пресслужба «Укрцукру».

В асоціації нагадали, що сезон цукроваріння в Україні офіційно розпочато 21 серпня. Наразі вже працюють 20 заводів. Першим запустив роботу ТОВ «Панда» (Селищанський цукровий завод), потімм Гайсинський цукровий завод ТОВ «Продовольча компанія «Зоря Поділля», ПрАТ «Червонський цукровик», ТзОВ «Радехівський цукор», ПрАТ «Саливонківський цукровий завод» та ТзОВ «Радехівський цукор» (Хоростківське виробництво). Також розпочали переробку цукрових буряків ПрАТ «Продовольча компанія «Поділля» (Крижопільський цукровий завод), ТОВ «Цукорагропром» (філія «Жданівський цукровий завод»), ТОВ «Старокостянтинівцукор», ТОВ «Агрокомплекс «Зелена долина» (Томашпільський цукровий завод) та ТОВ «Сігнет-Центр». Крім того, сезон цукроваріння розпочався на ПП «Ланнівський цукровий завод» та ТОВ «Юзефо-Миколаївська АПК».

До роботи приступили ТОВ «Новомиргородський цукор» (Капітанівський цукровий завод), АТ «Городище-Пустоварівський цукровий завод», ТОВ «Шамраївський цукор», ТОВ «Цукорагропром» філія «Яреськівський цукровий завод», ТзОВ «Радехівський цукор» (Чортківське виробництво), ТОВ «Наркевицький цукровий завод» та ПрАТ «Теофіпольський цукровий завод». До них згодом приєдналися АТ «Линовицький цукровий комбінат «Красний»,  ПрАТ «Шепетівський цукровий комбінат» та ТОВ «Новооржицький цукровий завод», ТОВ «Призма-14» (Кашперівський цукровий завод), ТОВ «Краєвид» (Згурівський цукровий завод), ПрАТ «Первухінський ціукровий завод», ТОВ «Цукорагропром» філія «Глобинський цукровий завод»


Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Telegram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Коментарі (0)


Новини ОТГ