У Дніпрі вшанували пам'ять «Козацького Батька» Дмитра Яворницького

За матеріалами інтернет-видань 05.08.2022 159

Дмитро Яворницький. "Козацький Батько" з Січеслава-Дніпра | Історична правда

Сьогодні Дніпровська єпархія ПЦУ та дніпряни вшановували славного "козацького батька", що все життя присвятив служінню українському народу і зберіг козацький дух наших земель для нас і нащадків. 5 серпня — День пам'яті видатного українця Дмитра Яворницького, тому сьогодні у день світлої його пам'яті дніпровці принесли до його могили, що поруч з музеєм, квіти, передає Gorsovet.

Дмитро Іванович присвятив нашому місту півжиття і навіки спочив біля стін свого улюбленого дітища — історичного музею.

Вчений не лише збирав і зберігав матеріальні скарби нашого краю, але й пробудив національну свідомість містян, нагадавши, що вони — козацького роду!  

Дмитро Яворницький (1855-1940) — відомий український історик, етнограф, археолог, фольклорист, колекціонер; академік ВУАН.

Вчений народився на Харківщині, але найбільше зусиль доклав до розвитку нашого міста. Так, Дмитро Яворницький переїхав до Катеринослава у 1905 році й ініціював зміни у культурному і громадському житті міста. Історик став одним з ініціаторів створення у місті музею ім. Поля, а також подарував установі свою цінну колекцію старожитностей; був одним із засновників "Просвіти", Університету, центру охорони пам'яток тощо. Яворницький досліджував історію міста, проводив тут археологічні розкопки, рятував пам'ятники та пам’ятки.

За легендою, Дмитро Яворницький заповідав поховати себе біля улюбленого дітища — історичного музею. І це духовний заповіт виконали у 1961 році — тоді могилу вченого перенесли на площу біля музею. У 1995 році на могилі встановили пам'ятник "Козацькому Батьку".


Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Telegram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я
Новини ОТГ