Україна додатково отримає $2,7 млрд від МВФ

За матеріалами інтернет-видань 17.07.2021 176

Україна отримає від Міжнародного валютного фонду (МВФ) $2,7 млрд у межах нової ініціативи Фонду щодо додаткової емісії спеціальних прав запозичення, водночас тривають переговори про нові транші МВФ за традиційною кредитною програмою.

Про це в інтерв’ю телеканалу Дом повідомив радник керівника Офісу президента, президент Київської школи економіки Тимофій Милованов.

«В нас є програма, за якою ми повинні отримати транші МВФ, для неї ми ухвалюємо певні закони. І ми хотіли б до кінця літа закрити усі питання. Українська позиція така: ми усі свої завдання виконали, тепер подивимося, яка позиція в МВФ», – сказав Милованов.

За його словами, $2,7 млрд – це додаткові позики за цією програмою.

«А $2,7 млрд – це абсолютно інша історія. В рамках збільшення фінансування власне Міжнародного валютного фонду всім країнам-учасницям збільшується частка. Тобто фінансування буде незалежно від нашої програми з МВФ», – уточнив він.

Нагадаємо, 9 липня МВФ схвалив додаткову емісію спеціальних прав запозичення (СПЗ) на $650 мільярдів.

Новий розподіл спеціальних прав запозичення буде рекордним випуском за всю історію МВФ. Завдяки цьому будуть збільшені резерви і надана підтримка усім країнам-членам, особливо найбільш вразливим, у задоволенні їхніх екстрених потреб, зокрема у вакцинах.

Таке рішення МВФ допоможе збільшити світові резерви та створити можливості для необхідних бюджетних витрат для виходу з пандемії та сприянню більш стійкому економічному відновленню країн.

У разі затвердження емісії Радою директорів МВФ, Україна збільшить свої міжнародні резерви на суму близько $2,7 мільярдів. Однак цілком вірогідно, що ці кошти надійдуть після періоду пікових виплат у вересні. Невідомо чи їх використають для фінансування дефіциту держбюджету.


Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Telegram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Коментарі (0)


Новини ОТГ