Від шахраїв українців захищає «Дія»

За матеріалами інтернет-видань 03.02.2022 215

За даними Міністерства цифрової трансформації України, минулого місяця в застосунку Дія з’явилася нова послуга для захисту українців від шахраїв: сповіщення про перевірку кредитної історії.

За цей час українці отримали 3,3 млн. таких сповіщень.

2,2 млн. із них стосувалися перевірки кредитної історії для видачі кредиту. Понад 1 млн. сповіщень стосувалися саме взяття кредиту. 57 тисяч -  про оформлення кредитних карток.

За словами Віце-прем’єр-міністра — Міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова, за місяць роботи сповіщення Українського Бюро кредитних історій зафіксували 795 звернень.

«Люди отримали належну консультацію та змогли попередити шахрайство самостійно. Також за цей час УБКІ зупинили видачу понад 20 незаконних кредитів», - наголосив Михайло Федоров.

Нагадаємо, що послуга впроваджується разом з Українським бюро кредитних історій. Ця установа займається збором та зберіганням кредитних історій українців.


Минулого року Україна стала першою країною у світі, яка узаконила е-паспорти. Електронні документи набагато безпечніші за паперові. Більшість шахрайських випадків відбувається з паперовими документами людини, які можна відксерити та передати комусь. Тепер, якщо хтось незаконно володіє копіями документів і намагається ними скористатися, сповіщення в Дії про перевірку кредитної історії допоможе зупинити шахраїв.


Фахівці пояснюють, якщо в Дії приходить пуш, що на вас взяли новий кредит, а ви його не відкривали, то можна одразу із застосунку перейти за посиланням до Українського бюро кредитних історій та написати скаргу. А якщо побачите сповіщення, що банк, наприклад, перевіряє вашу кредитну історію, щоб відкрити новий кредит, ви зможете швидко зреагувати та зв'язатися з установою для з’ясування деталей.

Теги: Україна

Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Telegram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я
Новини ОТГ