Внаслідок 10% мита суттєво зросла переробка ріпаку та сої
За матеріалами інтернет-видань
13.02.2026
245
Запровадження 10% експортного мита на сою та ріпак дозволило Україні збільшити виробництво олії та шроту з цієї сировини, а також наростити експорт продуктів переробки. Повідомив заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Dmytro Kysylevskyy.
За його словами, за липень-грудень 2025 року порівняно з відповідним періодом попереднього сезону переробка ріпаку на олію зросла в 1,8 рази, експорт ріпакової олії - в 1,8 рази, валютна виручка - в 2,2 рази.
Водночас за цей же період виробництво ріпакового шроту зросло в 1,8 рази, експорт цього продукту - в 1,7 рази, валютна виручка, в 1,4 рази.
Крім того, за вересень-грудень 2025 року порівняно з аналогічним періодом попереднього року виробництво соєвої олії в Україні зросло на 22,4%, експорт - на 23,3%, валютна виручка - в 1,5 рази. Переробка сої на олію та шрот перевищила її експорт на 3,7%.
"У 2025/26 маркетинговому році, за оцінками асоціації «Укроліяпром», прогнозується рекордна переробка насіння ріпаку до 1,7 млн.тонн (понад 50% від валового збору) та соєвих бобів до 3,0 млн. тонн (понад 60% від валового збору). Це забезпечить рекордне виробництво олії ріпакової (720 тис. тонн) та соєвої (600 тис. тонн).Переведення українського сільського господарства з моделі сировинного експорту на переробку продемонструвало свою ефективність на прикладі сої та ріпаку у перший же сезон дії закону про 10% мито. Додана вартість, яка тепер залишається в Україні, вимірюється сотнями мільйонів доларів, а додаткові податки для державного бюджету - мільярдами гривень", - підкреслив політик.
Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я
Новини ОТГ
