Якщо розмінування портів триватиме 6 тижнів, то коли очікувати повноцінного експорту?

За матеріалами інтернет-видань 10.06.2022 366

Лише одного розблокування портів та гарантій безпеки для суден замало. Потрібен механізм, який гарантує також припинення обстрілів полів, елеваторів, залізничних і морських терміналів. Це одна із причин того, що  морський коридор для вивозу українського зерна – майже утопія.

Повідомило “ПроАгро Груп” з посиланням на публікацію Forbes.ua
Серед аргументів такі -

  • Україна за останні дні не змінила своїх переговорних вимог, говорить речник МЗС України Олег Ніколенко. Так, Україна вимагає від росії «відведення сил у морській акваторії навколо України та надати безпекові гарантії про ненапад на порти та комерційні конвої». В публічній площині представники рф не заявляли про готовність піти на таку поступку.
  • Український бізнес не довіряє запевненням росії щодо безпеки для торгових суден, які вивозитимуть українське зерно. Найяскравіший приклад – ракетний удар 4 червня по зерновому терміналу «Ніка-Тера» в Миколаєві. При цьому однією з дієвих гарантій ненападу могли б стати військові кораблі країн-союзників, наприклад, США чи Великої Британії.
  • Сторони ведуть переговори щодо розблокування не лише порту Одеси, а й сусідніх – Чорноморська та Південного. Розмінування акваторії цих портів триватиме не менше шести тижнів. Це означає, що за умови розблокування портів повноцінний експорт можна буде відновити не раніше серпня.
  • Власники зерна можуть стикнутися з дефіцитом суден для перевезення зерна та надвисокою ціною фрахту. Ніхто поки не знає, яку ставку екстрапремії вимагатимуть страхові компанії від власників суден за захід до українських портів, які все ще визнаватимуться зоною війни, і чи будуть ставки «фрахту» підйомні для вітчизняних експортерів.

Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Telegram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я
Новини ОТГ