Закон про ленд-ліз для України
ТЕКСТ: РАСЕНКО ЕЛЕНА
У Конгресі пропонують відновити механізм ленд-лізу для України
Це допоможе "стримати воєнного злочинця Путіна, як це мав би зробити Байден вже давно", переконаний конгресмен.
Конгресмен-республіканець Джо Вілсон анонсував законопроєкт, який може дозволити США передати Україні "переможну зброю" та примусити Росію до переговорів. Про це Джо Вілсон 10 лютого написав у соцмережі X.
"Сьогодні я представляю Акт (Freedom First Lend-lease Act) про надання президенту Трампу гнучких повноважень для відправки переможної зброї нашим партнерам, в тому числі Україні, щоб стримати воєнного злочинця Путіна, як це давно мав зробити Байден. Примусьте Росію сісти за стіл переговорів за допомогою американської сили", - написав він.
Наразі незрозуміло, що саме передбачатиме законодавча ініціатива Вілсона, як і те, чи має вона підтримку серед інших членів Конгресу, де переважають республіканці.
Варто зазначити, що у попередньому пості Вілсон закликав посилити санкції проти Росії, кажучи, що РФ не повинна мати доступу до технологій цивілізованого світу, а тим більше США.
"Вони вирішили жити в темні віки, і ми повинні це дозволити", - заявляв Вілсон. Також він вказав на зв'язок Ірану, Росії, Хезболли та Китаю, називаючи їх "Віссю агресорів".
Президент США Джо Байден підписав ленд-ліз для України 9 травня 2022 року. Це було друге таке підписання із часів Другої світової війни.
Проте програма так і не запрацювала. Вашингтон постачав Києву зброю в рамках інших програм: ініціатива сприяння безпеці України (Ukraine Security Assistance Initiative, USAI), зовнішнє військове фінансування (Foreign Military Financing, FMF), а також вилучення із запасів зброї США (Replenishment of U.S. weapons stocks або ж PDA - Presidential Drawdown).
Раніше повідомлялося, що Швеція передасть Україні найбільший пакет військової допомоги з початку повномасштабного вторгнення Росії. Його вартість становить 13,5 млрд шведських крон - майже 1,3 млрд доларів.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я