Зміна цін на рослинні олії

За матеріалами інтернет-видань 20.05.2021 85

На світових ринках рослинних олій ціни то на одну, то на іншу олію різко зростають, закріплюються на високому рівню та підтягують за собою ціни на інші олії. Після різкого стрибка цін на соєву олію в понеділок, вчора вони знизилися на тлі фіксування прибутків, проте тепер на 5% виросли котирування пальмової олії. Про це повідомляє graintrade, пише agronews.ua.

Липневі ф’ючерси на нафту марки Brent після досягнення рівня 70 $/барель вчора на новинах про прогрес в переговорах між США та Іраном по ядерній угоді знизилися на 2,5% до 68 $/барель. В разі укладення угоди санкції з нафтогазового іранського експорту скасують, і видобуток нафти в країні протягом декількох місяців виросте до 1,5 млн барелів/добу.

На чиказькій СВОТ липневі ф’ючерси на соєву олію вчора на початку сесії на даних про скорочення запасів олії в США виросли до 1542 $/т вперше з березня 2008 року. Проте на тлі зниження цін на нафту трейдери почали фіксувати прибутки, і наприкінці сесії ф’ючерси опустилися до 1505 $/т, що на 1,5% нижче рівня понеділка.

На фізичному ринку ціни на соєву олію з Аргентини та Бразилії виросли до 1350-1400 $/т FOB, тому різниця з цінами на соняшникову олію зменшилася.

Також виросли ціни на українську соєву олію до 1500-1550 $/т з поставкою на кордон та майже сягають рівня цін на соняшникову олію, яку залежно від умов поставки пропонують по 1535-1580 $/т.

 Найдешевшою на ринку залишається пальмова олія, що сприяє зростанню попиту, та, відповідно, біржових котирувань. Серпневі ф’ючерси на біржі в Малайзії вчора виросли на 5% до 4457 рінггитів/т або 1080 $/т на тлі збільшення експорту у травні в порівнянні з квітнем на 19% та скорочення обсягів виробництва.

Скорочується різниця між цінами на рослинні олії і може сягнути торішні 15-16%. Наразі спред між соняшниковою та соєвою олією складає 3-5%, а між соєвою та пальмовою – 25-30%, що свідчить про завищені ціни на соєву олію.

Вчора на біржі в Даляні ф’ючерси на соєву олію виросли на 2,6% до 1419 $/т, а на пальмову – на 2,3% до 1267 $/т.

На тлі зростання цін імпортери стримують закупівлі, що обмежує подальше підвищення котирувань. Тому ціни на соняшникову олію попри дефіцит пропозицій наприкінці сезону стабілізувалися на рівні 1550 $/т, хоча нещодавно сягали 1700 $/т FOB.

 


Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Telegram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Коментарі (0)


Новини ОТГ