ФРС США «і близько не розглядає» можливість підвищення базової процентної ставки

За матеріалами інтернет-видань 29.07.2021 68

ФРС США «і близько не розглядає» можливість підвищення базової процентної ставкиДжером Пауелл

фото BrookingsInst / foter.com

Федеральна резервна система (ФРС) США в середу, 28 липня, втримала базову процентну ставку близько нуля і заявила, що економіка продовжує розвиватися, попри побоювання щодо поширення пандемії.

Як повідомляє CNBC, Федеральний комітет з відкритих ринків (FOMC) завершив своє дводенне засідання, утримуючи процентні ставки в цільовому діапазоні від нуля до 0,25%. Разом з тим в одноголосно схваленій заяві комітету йдеться, що економіка продовжує «зміцнюватися».

Попри оптимізм щодо економіки, голова ФРС Джером Пауелл сказав, що орган «і близько не розглядає можливість підвищення ставки».

Глава ФРС відзначив, що, на його погляд, інфляція, швидше за все, знизиться в середньостроковій перспективі.

«У мене є деяка впевненість в тому, що в середньостроковій перспективі інфляція знизиться. Знову-таки: важко сказати, коли це станеться», – сказав Пауелл.

Пауелл відзначив зростаючу загрозу, яку представляє пандемія, але сказав, що не бачить серйозних економічних наслідків.

Окремо ФРС заявила, що створить дві постійні репо: одну для внутрішнього ринку, а іншу – для іноземної і міжнародної влади. Послуги дозволяють установам обмінювати високоякісне забезпечення, в першу чергу казначейські зобов'язання в разі внутрішньої пропозиції, на резерви.

Наразі центральний банк купує облігацій на суму не менше $120 млрд в місяць, з яких не менше $80 млрд йдуть в казначейство і ще $40 млрд – на цінні папери, забезпечені іпотекою.

Як відомо, ФРС зіткнулася зі зростаючими побоюваннями щодо інфляції, оскільки споживчі ціни досягли максимуму з моменту, що передував фінансовій кризі 2008 року. Однак офіційні особи наполягають на тому, що нинішній сплеск носить тимчасовий характер.


Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Telegram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Коментарі (0)


Новини ОТГ