Іспанські фермери домагаються гарного врожаю на посушливих землях (ВІДЕО)

За матеріалами інтернет-видань 10.11.2021 193

Посушливий регіон на півдні Іспанії важко піддається землеробству через відсутність дощів та екстремальних температур. Тепер фермери змогли підвищити врожайність сільськогосподарських культур, зумівши зробити ґрунт більш родючим та утримати воду у землі. Девід Інгліш з NTD з подробицями The Epoch Times.

Ернан-Вальє в Гранаді — не найкраще місце для вирощування сільськогосподарських культур, тому що тут цілий рік мало дощів та заморозки щоночі з листопада по квітень. "Тут глибина землі не перевищує 15 або 20 сантиметрів, під нею знаходиться пустеля, степова пустеля, де взимку дуже холодно. Це одні з найскладніших умов для сільського господарства у світі. Те, що можна зробити в інших місцях, тут неможливо. Тут ми стикаємося з незліченними проблемами, яких немає в інших людей, і нам доводиться шукати нових рішень» — Фран Мартінес, фермер.

За словами Мартінеса, температура ґрунту влітку нагрівається до 80 градусів Цельсія, а взимку опускається до мінус 15 градусів. Якщо ви вирощуєте одні й ті ж культури з року в рік, поживні речовини у ґрунті будуть витрачені.

Мартінес — один із кількох фермерів, які спробували новий підхід. Вони змінюють послідовність вирощування культур поліпшення якості ґрунту. Вони використовують систему, яку називають полікультурою. Вони вирощують разом різні культури, які можна збирати одночасно.

"Ми перетворили ферму на ліс. Єдина відмінність — різні культури: замість сосен — оливкові дерева, а замість чагарників — перці, кабачки, баклажани в проміжках між ними. Але це та сама екосистема з біорізноманіттям і родючим ґрунтом, як і в лісі" — говорить Фран Мартінес, фермер. Фермери використовують компост, зелений покрив, наприклад, траву та рослини, тому голий ґрунт ніколи не оголюється, і температура менш екстремальна.

"Нам не потрібно орати землю чи використовувати хімічні продукти. Це найбільш економічно стійке вирощування" — розповідає Фран Мартінес, фермер.

У реалізації проєкту допомагає амстердамський фонд Commonland. Його засновник каже, що здоров'я має вирішальне значення. Здорове населення потребує гарної їжі, яка починається із ґрунту. "Здорова їжа виробляється у здорових ландшафтах зі здоровим сільським господарством. І здорова їжа зрештою сприятиме зціленню людей" — Віллем Ферверда, засновник і генеральний директор фонду Commonland. Незабаром фермери Ернан-Вальє розпочнуть онлайнову торгівлю своєю продукцією. 

 


Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Telegram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Коментарі (0)


Новини ОТГ