Караван із зерном вийшов із портів Великої Одеси

За матеріалами інтернет-видань 05.08.2022 150
 На зображенні може бути: текст
Добру новину щойно повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков на сторінці Мінінфраструктури України:
- Із портів Великої Одеси вийшов перший караван із українським збіжжям
В рамках реалізації Ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування із портів «Одеса» та «Чорноморськ» вийшов перший караван із українським продовольством.
На борту трьох балкерів NAVI STAR, ROJEN та POLARNET 57 тисяч тонн української кукурудзи, яка направляється до покупців в Туреччині, Великій Британії та Ірландії.
💬 «Сьогоднішнім караваном повноцінно запускаємо «зернову ініціативу» в порту «Чорноморськ».
Розраховуємо, що безпекові гарантії наших партнерів з ООН та Туреччини будуть працювати і надалі, а експорт продовольства з наших портів стане стабільним та прогнозованим для всіх учасників ринку.
Для цього плануємо забезпечити здатність портів обробляти понад 100 суден на місяць. Хоча «зерновий коридор» уже запрацював на вихід, нашою ціллю є повноцінна робота портів в обидва напрямки. Ми отримуємо заявки судновласників, які готові заходити в наші порти під завантаження. Наша ціль – 3 та більше млн тонн агропродукції щомісяця з портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний».
Також наразі українські порти отримують заявки на судновласників, які готові заходити в наші порти під завантаження. Початок з роботи з ними дозволить запустити роботу портів як на вихід, так і на захід під завантаження.
Нагадаємо, 22 липня в Стамбулі за пропозиції Організації Об’єднаних Націй Україна, Туреччина та Генеральний секретар ООН Антоніу Гуттереш підписали Ініціативу про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний».
1 серпня в рамках реалізації домовленостей з Одеського порту відправилося перше судно – RAZONI під прапором Сьєрра-Леоне. Судно перевозить 26 тис. тонн української кукурудзи в ліванський порт Триполі.
Судно пройшло морським коридором та 3 серпня в Стамбулі успішно пройшло перевірку інспекційною групою.

Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Telegram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я
Новини ОТГ