«Лише 19% українських фермерів готові до впровадження європейських норм»
За матеріалами інтернет-видань
29.12.2025
37
“Одномоментне впровадження європейських стандартів регулювання ЗЗР несе суттєву загрозу рентабельності усього агросектору”, – застеріг радник генерального директора УКАБ Vladyslav Sedyk на конференції “Ведення агробізнесу в Україні”.
З січня 2028 року набирає чинності євроінтеграційний Закон №4147. Ринок ЗЗР буде чітко розділений на категорії: дистриб'ютори, консультанти та професійні користувачі. Усі учасники, діяльність яких пов'язана з засобами захисту рослин – від керівника до механізатора – повинні пройти фахове навчання, отримати посвідчення та бути внесеними до реєстрів. Також запроваджується правило «Знай свого клієнта»: продаж засобів захисту рослин буде можливий лише авторизованим особам.
Технічний огляд обладнання для внесення ЗЗР стане обов'язковим раз на 3 роки. Проблема полягає в інституційній неготовності: наразі в Україні нуль організацій, уповноважених на проведення таких оглядів. Водночас у регулюванні агродронів Україна випереджає ЄС: поки Європа ще тільки планує врегулювати це питання до 2026 року, в проєкті закону уже є стаття яка регулює питання внесення ЗЗР за допомогою дронів..
Інше принципово важливе питання – це потенційна відмова від діючих речовин, які сьогодні дозволені та широко застосовуються в Україні, але вже заборонені в ЄС. Такий підхід несе для агросектору значні економічні ризики, особливо якщо йдеться не про поетапну адаптацію, а про одномоментні регуляторні рішення, що ухвалюються без урахування реальних виробничих умов і доступності альтернатив.
“Опитування свідчать про критично низький рівень готовності українських фермерів до впровадження європейських норм: 51% респондентів заявили про неготовність, і лише 19% вважають себе готовими до змін. Особливо вразливими є малі та середні господарства, які часто взагалі не обізнані з новими правилами, тоді як великі агрохолдинги мають більше ресурсів для адаптації”, – Владислав Седик.
Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я
Новини ОТГ
